Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka milyen esetben etetite...

Éjszaka milyen esetben etetitek a babát, csak ha felkel és sír, vagy akkor is, ha álmában forgolódik és picit sír?

Figyelt kérdés

2020. jan. 8. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Akkor etetem, ha éhes. Ha álmában forgolódik nyilvánvalóan ne, éhes.
2020. jan. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom, dehogy, a két variáció közül egyiknél sem. Ugyanis ha felkel és sír, az még ezer más ok miatt is lehet. Rosszat álmodott, nem vagy mellette, közelségre vágyik, fázik, melege van, tele a pelenka, stb.

Hz álmában forgolódik meg pláne nem éhes.

Ne rontsd el. Ha éhes, azt fogod tudni. Nem kell minden nyikkra etetni.

2020. jan. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, még csak 1,5 hónapos, tehát nem hagyom reggelig éhezni. Kb 3 óránként kezd el nyöszörögni és forgolódni, de lesz az 4 is, mire hosszabban sír. Akkor kiveszem, peluscsere és etetés. Attól általában visszaalszik. Csak érdekel, így van-e másnál is.
2020. jan. 8. 07:44
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem, nem így van. Kb. 2x felkel, megsimogatom, nem veszem ki, és visszaalszik. De mikor 5x krlt, akkor sem volt éhes minden alkalommal. Nem tudom miért hiszed ezt. Az egy dolog, hogy ha kínálod, akkor szív pár kortyot, vagy eszik, de inkább szerintem cumizna, megnyugodna. De arra ne cicit adj neki semmiképp, ha szoptatsz.
2020. jan. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Már miért ne cicit adnál neki? Az nem csak etetés számukra. Jó, persze, ha csak álmában nyoszorog, nem fontos, de ha meg kell nyugtatni, miért is ne mehetne a cici? Ördögtől való? A kérdező úgy is úgy tesz majd ahogy szerinte a legjobb
2020. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha nagyon nem bír máshogy visszaaludni. De kisebb korában 2x kért enni éjszaka.

KB 3,5 hónapos kora óta nem igényli. Ha felsír éjszaka, akkor valami más a gondja. Pl kényelmetlenül fekszik. Kicsit igazítok rajta és alszik is tovább.

Ha sokszor ébred és nagyon sír, akkor be szoktunk kuckózni együtt a nappaliba és úgy alszunk. Nemrég 2 éjszaka nagyon fájt a pocakja, csak velem tudott aludni. Azóta elmúlt, alszik újra szépen az ágyában.

Szóval csak akkor érdemes etetni, ha valóban éhes. Ha sír, lehet más baja. Adsz neki enni abbahagyja, de lehet, hogy az igazi problémáját nem oldotta meg vele.

Ha csak forgolódik semmiképpen nem adnék annyiért. Nekem pl akkor forgolódik, csapkod álmában, ha beragad egy puki. Felveszem, kidurrogja magát és szépen alszik tovább

2020. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Másfél hónaposan nekem 4-ből 3 nem kelt már éjjel enni, ez az éhezni hagyás kicsit erős. 🙄
2020. jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha firgolódik, de nem nyitja ki a szemét, akkor általában csak megfirdítom a másik oldalára, és alszik tovább. Ha kinyitja a szemét, akkor megnézem a pelust és utána cicire teszem. Van, hogy csak szív egy kettőt és alszik, van hogy 20 percig szopizik. 2x kel éjjel a két hetes babám.
2020. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha 60-80 ml-t szív, akkor nem biztos, hogy éhes volt?
2020. jan. 8. 12:20
 10/13 anonim ***** válasza:

De, valószínűleg. Az nem csak 1-2 korty.

Igazából minden baba más. Ha igényli, adj neki. Én is mindig megetettem éjszaka. 3 hónapos koráig kérte, azóta végig alussza az éjszakát.

De ez attól is függ, hányszor ébred.2-3x ok, de ha 6-7 alkalom, ott nem az éhség lesz a gond.

Volt, hogy csak magányos volt. Egyikőnk magához vette és már aludt is.

2020. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!