Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni, ha az anya...

Mit lehet tenni, ha az anya teljesen kisajátítja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett, 2 hónapos kapcsolatból született a baba. A szülők már a terhesség tudta előtt szétmentek. Az apa nem akarta megtartani, viszont ha már megvan, gondoskodik ròla.

A nő viszont egyáltalán nem együttműködő, mindenről egyedül dönt, mint például a gyerek kereszt- és vezetéknevéről is. A szülésnél is ott volt az apa a váròban, azonban csak órákkal később hívatta be, mikor már rég megvolt a gyerek.

Az anya egyébként végig dohányozta a terhességet, a kórházban is többször rágyújtott, de sajnos ez nem tiltott, csak ellenjavalt.


A láthatàsi jogon kívül ilyen esetben semmi más nem jár a férfinek?


2020. jan. 8. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van apasági nyilatkozat? Azon eleve meghatározták a gyerek vezetéknevet.

Ha nem volt gyermekelhelyezési per, ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint az anyanak

2020. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van apasági? Ha nincs, akkor egyelőre olyan, mintha a gyereknek csak anyja lenne.

Amúgy meg ha én kerültem volna ilyen helyzetbe, hogy apuka nem akarja, akkor én sem engedném beleugatni a dolgokba.

2020. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A vezetéknévről a jogszabály dönt.

Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor automatikusan az anyáét kapja. A keresztnevek közös döntésnek kéne lenni, de anyuka úgyis egyedül neveli, akkor miért baj, hogy ő döntött? Mint ahogyan a szülőszoba esete is, anyuka döntése kell, hogy legyen. Ha nem akar látogatót, nem fogad. Gondolom a kicsivel töltötte az aranyórát majd összeszedte magat (letusolt stb.).



Forduljon bírósághoz az apuka. Ott a láthatáson kívül közös felügyeletet is kérhet.

Kérdés az, hogy mibe szeretne beleszólni. És mennyire érdemes a huzavona, hofy melyik iskolába járjon stb.


Te ki vagy a történetben? Érdekes, hogy akinek a történethez kevés köze van, az még azt is tudja, hogy mi rosszakat csinált még a "főgonosz" akiről kérdés szól. Gondolom egy pozitív dolog sincs.

2020. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Nyilvánvalóan az apuka partnere

2020. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Költői kérdés volt. 😂
2020. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk a szülésnél jelen lenni nincs joga szerintem. Érdekes kérdés amúgy, nem hiszem, hogy lehet jogi úton kötelezni egy nőt arra, hogy engedje be a gyerek apját a szülőszobára, még akkor sem, ha nem a szülésnél akar ott lenni, de rögtön meg akarja ölelni a babát (ami elvileg az apa-gyerek kapcsolat szempontjából egy ismert en jó hatású dolog).
2020. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 persze, hogy nincs rá jogszabály. 100%-ban csak az anya biztos. Éppen ezért dönthet ő maga.
2020. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megint egy védekezés melletti teherbeesés a gyakorin...

A Kaáli Intézet orvosai tanulhatnának tőletek.

2020. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs se házassági anyakönyvi kivonat, se apasági nyilatkozat, akkor a gyerek az anya nevét kapja. Ilyen esetben semmiféle apai jog, ahogy kötelezettség sincsen, ergo nem kell tartásdíjat fizetni, de láthatás sem jár. Ilyen esetben semmi nem jár a pasinak.


Amúgy a kórházban ez úgy néz ki, hogy a szülő nő mondja meg, ki és mikor lehet vele benn. Elhiheted, a szülés pont nem az a szitu, ahol az ember az exét akarja látni. Megszületik a gyerek, aztán a nőt kitakarítják, összefércelik, a gyereket letakarítják, meg persze ott van aranyóra... Nekem szülés után 3 infúzió folyt le, mire egyáltalán lábra tudtam állni. Ez nem olyan, hogy gyerek huss, aztán már megyünk is fotózkodni.

2020. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!