Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A köldökcsonkot minden pelenká...

A köldökcsonkot minden pelenkázás alkalmával le kell kezelni?

Figyelt kérdés
Kórházban és otthon egyaránt? Ugye a pelust vissza kell majd hajtani, hogy szellőzzön?

2020. jan. 9. 14:00
1 2
 1/12 Horaires ***** válasza:
92%
Igen, pontosan, jól tudod. :)
2020. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Minden alkalommal le kell kezelni, és nekünk a kórházban a doktornő azt mondta olyan pelust vegyünk ami takarja a csonkot teljesen, ne hajtsuk vissza mert úgy könnyen beakad, leszakadhat, de a védőnő meg azt mondta hajtsuk le, végül én nem hajtottam le, nem lett baja, szépen gyógyult, de hogy melyik a helyes azt nem tudom.

Kérdezd meg majd a csecsemő osztályon vizitelo orvost, az a tuti

2020. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk nem kellett visszahajtani a pelust, sőt még egy steril gézlapot is kellett tenni a csonka és úgy rá a pelust.
2020. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kezeltem mindig...


Szárazon tartottam, ha valami váladék volt,

Akkor forralt vízzel steril lappal leszedtem..

a jelenlegi protokoll szerint


Olyan pelusunk volt, aminél kihagytak sávot a csonknak.

De 5 naposan le is esett.( hazajövetel utáni 2. Nap)

2020. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :))
2020. jan. 9. 14:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valtozik a protokoll.

Harom gyerek van es csak az elsonel mondtak, hogy kezelni kell, akkor napi 2 volt az ajanlas.

A masik ket gyereknel mar csak annyit mondtak, hogy nem erheti viz, szaraz legyen es ennyi. Se alkohol, se semmi nem kellett ra.

pont az elso gyerek koldoke gyulladt be, gennyes is volt es budos is, volt vagy ket het, mire leesett, elso gyerekeskent pedig jol ketsegbe estem miatta, hogy en csesztem el valamit.

A masik ket gyereknek 5 es 7 naposan leesett a koldokcsonk es teljesen szep volt, semmi gond.

A pelenkat en visszahajtottam, illetve a harmadik gyereknel pedig eleve olyan volt az 1-es meretu pelenka, hogy ra sem ert a koldokere.

2020. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Derwer ***** válasza:
100%
Külföldön, nekünk is az volt a protokoll, hogy nem piszkálni, hagyni kell amíg leszárad és kész. (Németország és Luxembourg is)
2020. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát én a steril gézlappal nem jártam jól mert beleragadt a csonk... 🙄🙄🙄
2020. jan. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem kell lekezelni, csak ha valadékozik vagy kellemetlen szaga van.

Szárazon kell tartani, gézlapot rátenni, hogy ne akadjon bele a ruhába és ne dörzsölődjön a baba bőréhez. A pelenkát alatta behajtani, hogy szellőzzön rendesen.

2020. jan. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is beleragadt kicsit a gézlap, de ahogy töröltem át, alkoholos fülpiszkálóval, szépen levált róla. Az a pár szál ami beleragadt meg nem izgatott, azért hívják steril gézlapnak, mert nem okoz gondot. A köldökcsonkkal együtt majd szépen kiesik az is. 4-5 nap alatt leszáradt, soha nem vérzett, soha nem váladékozott.
2020. jan. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!