Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatnátok 4 hónapos babát...

Utaztatnátok 4 hónapos babát a saját szórakozásotok miatt? Jobb, ha itthon maradnak?

Figyelt kérdés

Februárban lesz egy koncert külföldön (Londonban), és a két legjobb barátnőmtől azt kaptam ajándékba a születésnapomra, hogy elutazunk a koncertre. Pénteken megyünk, hétfőn jövünk vissza, repülővel.


A párom és a nagyik természetesen rögtön mondták, hogy menjek, érezzem jól magam, ők tartják itthon a frontot. Igazából nem félek attól, hogy ez ne menne nekik. Mert a férjem teljes értékű szülő, ha kell, akkor pelenkát cserél, tápszert készít, babaruhát vasal, stb. A szüleink, nagyszüleink is napi szinten babáznak, vigyáztak már a picire és maximálisan bízunk bennük. De azért mégis csak félek, hiszen ez lesz az első alkalom, hogy nem csak pár órát leszünk egymás nélkül... Ezért én szeretném, ha inkább velem jönnének. Igazából semmi extra programot nem tervezünk kint, lenne egy kis kajálós gourmet tour és lazítás, nem rohanós múzeumozós utat terveztünk amúgy sem. Így nyugodt lennék, hogy ott vannak a közelben, de mégis tudok "felnőtt programokat" csinálni a barátnőimmel.


Anyukám szerint ne utaztassam, mert lehet nem is viselné jól (márciusban amúgy is repülünk családilag, szóval ez szerintem nem jó érv), és ez a barátnőimmel szemben sem venné ki jól magát, hogy ők velem töltenének el egy hétvégét, de én viszem a családot is. A férjem a "neki mindegy" állásponton van, de mondta, hogy sok értelmét ennek nem látja... Tanácstalan vagyok. Nagyon örülök az útnak, programnak amúgy és várom is rettenetesen.



2020. jan. 9. 22:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%
Én otthon hagynám inkább a családdal.
2020. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

Mégis mi a bánatért lenne felelőtlen, buta és gáz a kérdező??? Ez a jelző inkább azokra illik, akik ok nélkül, a semmi miatt esnek neki ismeretlen embereknek! Na ez valóban gáz.


Kérdező: én nem vinném a családot, ki fogják bírni azt a 2-3 napot, érezd jól magad!

2020. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Én sem vinném.
2020. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

Nektek mi bajotok van?? Ti vagytok a gázok. Úristen, 2 napra az APJÁVAL marad a gyerek, aki pontosan ugyanolyan szülője, mint a kérdező, aztaaaa most mi lesz....🤷🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ Komolyan szánalmas, hogy aki nem áldozza fel magát az anyaság szent oltárán és jól meri magát érezni 2 napig, ha már kapott ajándékba egy ilyen lehetőséget, akkor minden szarnak el van hordva. Sok momzilla.

Kérdező ne is törődj a sok megkeseredett, rosszindulatú noname ősmamikkal, nyugodtan menj és érezd jól magad! De a gyereket nem vinném, apuka is pont olyan szülő, mint te, el fogja tudni látni a saját gyermekét!

2020. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor ez természetes, hogy úgy érzed, nem tudsz még nélküle lenni. Nem véletlenül van ez belekódolva az édesanyákba. Viszont képes lehetsz tudatosítani magadban, hogy minden rendben lesz. Csak néhány nap. Hiányozni fog a pici, de ez nem nagy idő. Ha jól szórakoztok a barátnőiddel, ki tudod bírni. Később jó emlék lesz. Szoros barátság lehet az, amiben ilyen ajándékkal lepnek meg. Erre is gondolj.
2020. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Nektek mi a fene bajotok van?! Nem azt kértem, hogy véleményezzétek akár a személyemet, vagy hogy hogyan nevelek gyereket!


Nem felcsináltak, hanem terveztük a kislányunkat! Gyönyörű ember lehetsz, ha így kommunikálsz. Az pedig elég szégyen szerintem, hogy nálatok csak az anyuka dolga a pelenkázás.

Nyilván a legtöbbet én vagyok a picivel, napközben. De anyukám pl. nem dolgozik, a nagyszüleim pedig már nyugdíjasok régen. Egyetlen gyerek vagyok a családban, így a lányom az első unoka. Imádják, és nem "lepasszolom" nekik, hanem maguktól jönnek, hívnak, keresnek! Tudom, ez sokaknak elképzelhetetlen és rettenetesen hálás is vagyok nekik azért, hogy ilyenek és hogy ennyire kimutatják a szeretetüket. Igen, a 75 éves nagypapám sem riad meg attól, ha sírni kezd a baba, mert képes megnyugtatni. Vagy simán elviszi sétálni is. Ennek nagyon örülök, hogy 70 felett is ennyire fitt, hogy naponta 2-3 km-t sétál és a babának is jó, hogy sokat van levegőn (nagyon jókat alszik séta közben). És nekem is, hogy van egy kis szusszanásnyi időm mondjuk megmosni a hajam, összedobni egy kicsit bonyolultabb ebédet/vacsorát, vagy olvasni nyugiban. De olyan is volt az első hetekben, hogy annyira fáradt voltam, hogy besötétítettem, és aludtam.

Nem értem, mit kéne csinálnom, amikor a nagyik szeretnének az unokájukkal lenni? Kikapni a kezükből, hogy na azt már nem?! Kikre kéne rábízzuk nyugodt szívvel? Ők azok, akik felneveltek minket, akik mindent tudnak rólunk, és ott voltak mellettünk egész életünkben.


Szerintem sürgősen gondolkozzon el itt pár emberke, hogy milyen stílust enged meg magának másokkal szemben! Nem jött korán egyáltalán a kislányunk, és volt elég időm kiélni magam. Nem leszek újra bulizós 16 éves azért, mert egy félévben egyszer/kétszer van egy nagyobb lélegzetvételnyi kimenőnk. Nekik is vannak gyerekeik és szerintem ezerszer jobb anyák, mint az ilyenek, akik azonnal trágár kommentekkel illetnek. Nem veszélyeztetem a gyerekemet, nem leszek emiatt felelőtlen. Sokkal jobb szerintem az, ahogy mi élünk, minthogy én is egy olyan szűk látókörű, köpködő valaki legyek, mint itt páran...

2020. jan. 9. 22:21
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

#8 Nekem meg szerencsére normális férjem van, aki képes ellátni a közös gyermekünket és nem sajnalna tőlem 2-3 napot, ha szülinapomra egy ilyen ajándékot kapok! Azt hiszed te vagy akár a feleséged ettől több lesz..?:'D Édes, de ilyen stílussal és hozzáállással egészen biztos egy hajszállal nem vagy különb itt senkitől.:)

Nem kötelező ám momzillaként akár a gyerek 2 éves koráig mellette ücsörögni és el se mozdulni mellőle, mert Úristen mi lesz. Nem lesz semmi, nem fog belehalni, ha az apjával lesz pár napig. Bár gondolom azzal nem lenne gond, ha apuka menne el, de hát egy anya hogy mer ilyet.... szánalom a köbön.

2020. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

"A barátnőidnek sincs sok esze, hogy pont most lepnek meg egy ilyennel!"


Ne haragudj, de ezen jót mosolyogtam. :) Ha most van a turné, nem tudnak máskor meglepni. Sajnos nem hiszem, hogy 1-2 év múlva csak hármunknak csinálnának még egy koncertet, bár az biztosan jobb és maradandóbb élmény lenne.

Ők is anyukák, nekik is vannak gyerekeik. És én nagyon örülök, hogy ezt kitalálták, gondoltak rám és leszervezték az egészet (a férjem tudta amúgy, tehát ő be volt avatva).

2020. jan. 9. 22:23
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne vidd a babát. Ki tudja, hogy a repülőutat hogy viselné.
2020. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Egy 4 hónaposnak ez megterhelő lenne. Neki kell s megszokott kis rutinja. Ha menni akarsz, akkor nélküle menj.
2020. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!