Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok 1év körüli babátok...

Leírnátok 1év körüli babátok napi étrendjét? Mit eszik, mikor, mennyit? Még külön főztök neki, vagy azt eszi, amit ti?

Figyelt kérdés
Az enyém reggel, este tápszert kap. Aztán a tízórai meg a többi mindig nehézkes, sose tudom,hogy mit adjak neki, hogy változatos legyen.
2020. jan. 10. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Reggel este tápszer, napközben meg amit mi eszünk :paprikás krumpli, húsleves, rakott dolgok, baba joghurt, gyümölcsök, ropi, baba keksz). Szinte egész nap eszik... Most már szinte mindig, ha mi is.

Persze a reggeli, tízórai, ebéd uzsi, vacsi próbálom betartani, de ezek között is falatozik valamit mindig.

2020. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

13 hónapos a fiam, tápszert nem kap, szopizni is csak alváshoz van komfort szopi.

Reggelire vagy gyümölcsöt kap valamilyen gabonával, vagy joghurtot/ túrót gyümölccsel. Tízórai nálunk kimarad, kert 8-9 között eszik reggelit. Délben ebédel, az általában valamilyen zöldség hússal, tésztával/rizzsel, esetleg néha zöldség helyett gyümölcs megy bele. Uzsonna a reggelitől függ. Ha tejeset kapott, akkor gyümölcsös gabonát kap vagy sima gyümit, ha gyümölcsös volt reggel, akkor valamilyen tejterméket. A vacsora nagy többségben tejbegríz vagy tejpép.

Pékárut nagyon keveset eszik. Reggelihez szoktam adni neki majszolni például pogácsát időnként, de nem igazán eszi meg.

Vegyesen eszik. Ha olyat főzök, ami nem annyira fűszeres, akkor adok neki belőle, de például nagyon szereti a nagy a spagettit. Abból a kicsinek nem adnék, mert elég sok féle fűszert használunk, viszont olyankor adok neki üveges baba bolognait, vagy más üveges ételt.

2020. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
1 vagyok: A 2. Válaszoló írta a bebietelt: nekem nem eszi meg, azt kéri, amit mi eszünk. Hozzateszem én megkostoltam az üveges bébi ételeket, meg a kutyámnak se adnám oda, agyonfozott rizs és tészta... budosek is.
2020. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos


Szoptatott baba


Ébredéskor anyatej fél órára rá 1/2-1 szelet kenyér bele vajjal magas hústartalmú felvágottal vagy tojást kap mikor mit, sajtot is kínálok neki

10-11 közt tízórai: banán +alma vagy narancs szokott enni joghurtot, épp ahogy eszembejut.

Néha még extrudálr kukacot-kölest, vagy zabkekszet ( nyilván nem mindent egyszerre) ma 1 banánt és kunyerált puszedlit, nem szeetem, ha hozzáadott cukrosat eszik, de előfordul)

12-13 közt húsos ebéd ( bolognai tésztával sajttal)

Ezután alszik

Felkel:( anyatej) majd eszik valami nem tápláló gÜmölcsöt, fél alma pl.. vagy mandarin


5 körül vagy amit ebédre vagy nem

Húsos meleget

Most krumplifőzelék lesz

/ mi ekkor ebédelünk, ha apja hazajön ő is, ha nem akkor csak én vele/

7 után pedig házi krémtúrót, tejbegrízt.. stb vacsizik

Most túróspalacsinta lesz neki...fagyasztott gyümölccsel


Van hogy közben kap még anyatejet, ha kéri.


Ennyi

2020. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 11 hónapos kereken.

Ő 2x kap tápszert (reggel, este) és 3x egyebet.

Délelőtt gyümölcsöt vagy natúr joghurtot gyümölccsel. De ma pl kiflit kapott, hozzá sajtot evett és utána még egy kis banánt.

Ebéd+vacsora: főzelék hússal.


Ő is olyan típus hogy az kell neki amit mi eszünk. Illetve kevésbé szereti a kanalas ételeket. De ha adok mellé olyat amit sajàt maga tud a szàjába venni azt imádja.

Egyébként enni is imád, és kb egész nap kunyerál-sajnos elég durvám :D.

Bármilyen zöldség, gyümölcs mehet neki. Ha olyat főzök, ami neki való akkor kap belőle, de én neki sokszor külön készítek. Viszont baby ételt is gyakran kap. Mindkettőt elfogadja.

Napközben 1-2x kap 1-1 babakekszet. Ennyi :)

2020. jan. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos, már kb teljesen ugyanazt eszi amit mi. Kivétel a gomba, csípős ételek. Néha kap üvegeset is. Reggelire zabkása, babamüzli, tápszerrel vagy amit én eszek az kell neki, ma bundás kenyér volt, tízóraira gyümölcs, de néha kimarad mert nem kell neki. Ebédre ma húslevest kapott sok zöldséggel, husival, tésztával, utána fasírtból csipegetett. Uzsonna gyümölcs, joghurt, kifli, kenyér sajttal sonkával, ilyesmik szoktak lenni. Vacsira tejpépet, tojást, kekszet gyümölccsel, szendvics falatkákat, vagy tápszerrel készült grízt kap. Néha kér tápszert inni, de már mutatja ha az kell neki, néha délelőtt, néha délután kéri. Ha akkor adom amikor nem mutatott rá a dobozra akkor nem issza meg csak fintorog😅
2020. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!