Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Lotti a Sarolta becézése?

A Lotti a Sarolta becézése?

Figyelt kérdés

2020. jan. 12. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a Lorettának.
2020. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Utánanéztem, ezt találtam: "Sarolta becézései: Sári, Sárika, Saci, Sacika, Sacó, Sacóka, Sárica, Sárici, Sáricica, Sárácska, Sárikó, Sackó, Surkó, Surkó, Saca, Csuri, Csurika, Lotti, Lottika, Surik, Surika". Szóval ezt a nevet is lehet Lottizni... nem is tudtam, pedig vannak Sarolta ismerőseim. Egyik ismerősöm lánya Loretta, őt is Lottizzák.

2020. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Mivel eredetileg a Charlotte nevet becézték Lotte-nek. Ha jól emlékszem A két Lottiban is a Lotte nevű kislány neve egyébként Charlote, de lehet ez már csak valamelyik filmben van így, nem tudom :/

Szóval ezek alapján ha magyarosítjuk a neveket, akkor simán. De nekem sem jutott volna eszembe ez:) viszont nagyon ötletes, tetszik!

2020. jan. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
(előző vagyok egy L kimaradt az Charlottebol:))
2020. jan. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a Charlotte-nak alapjáraton nem magyar verziója a Sarolta, ez két külön név. Az Charlotte Karlotta lenne, de ezzel kapcsolták össze. De a jelentésük is más (szabad ember és fehér menyét).

Viszont mivel elfogadott, hogy a Sarolta a magyar megfelelője, nyugodtan lehet így becézni. A Lotti szerintem nagyon aranyos és kedves név, de önmagában nem tetszene, így viszont remek.

2020. jan. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :)
2020. jan. 13. 08:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak IS. Meg sok mas névnek is. Nálunk a Laurat is úgy becezik.
2020. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Férjem nővérét hívják Liselotténak... Mi őt szoktuk Lottinak hívni...🙂
2020. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De, a Sarolta bizony a magyar Charlotte.

Karlotta meg nincs is az adható magyar nevek közt...

A két Lottiban az anyuka volt Louiselotte, s így lett egyik kislány Louise, a másik pedig Lotte. A könyv szerint. Filmet nn láttam.

2020. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A Sarlott (Sárlott) beceneve.
2022. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!