Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vesz levegőt, ha betakarom...

Nem vesz levegőt, ha betakarom a szemét. Kinövi?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy lecsúszott a sapka a szemébe, és nem vett levegőt, kimerevedett "fuldoklott". Kipróbáltam itthon textilpelussal, ha letakaron a szemeit fuldoklik, bem vesz levegőt, annyira megijed, aztán ha leveszem róla egyből megszűnik minden. Próbáltam, hogy veke együtt bújok a pelus alá, vagy simogatom miközben letakarom a szemét, hogy bebizonyítsam, hogy nincs baj, de semmi. Ez azért baj, mert ha később magára húzza véletlen a takarót, akkor megfullad? Jó, köztünk alszik /mert mi mindig így szerettük volna/, de mivan ha a kis pokrócát ráhúzza a szemére? Annyira megijed, hogy nem lát, jogy nem vesz levegőt.Kinövi?
2020. jan. 13. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Hú ez tényleg nagyon ilyesztő lehet.

Én a helyedben nem takaróban altatnám, hanem hálózsákban és minden olyat elvennék mellőle, amit magára húzhat. Ilyen esetben lehet jobb lenne, ha egymaga aludna az ágyában, a ti párnátok, takarótok is veszélyes lehet.

Egyébként még nem hallottam ilyenről, de jobb az óvatosság.

Mennyi idős babáról van szó?

2020. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez a búvár reflex. Szerintem kinövi.
2020. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hú, elég para, neked is meg neki is, szegények...

én azért csak elmondanám, ha más nem, a gyerekorvosnak, vagy ilyesminek, nem lehet, hogy valami nem teljesen jól működik a gyerekben? mármint a babák néha ilyen fura dolgokat nem tudnak, mint nyelni, meg ilyenek, lehet hogy a tiéd elfelejtette, hogy a sötétben is lehet lélegezni?

2020. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Ez teljesen természetes reflex, ha még pici. Nem írod, hány hetes-hónapos. Dehogy fullad meg! De ha lehet, ne gyakorolj vele ilyet, mert inkább az fogja károsítani az idegrendszerét, ha sűrűn megijed. Simán kinövi. Onnan tudom, mert játszottunk vele egyszer(!) ilyet hogy letakartuk az arcát 3-4 hónaposan egy pillanatra, és mondtuk, kukuuucs. Pont így megijedt, pont így nem vett levegőt.
2020. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hálózsákban altasd és nem aludnék vele együtt, gondolom ti azért betakaróztok azt is magára tudja húzni.
2020. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2 és fél hónapos. Nincs párna az ágyban, kispárna van csak a fejünk alatt, külön pokróccal takarózik, és mi lejjebb fekszünk, hogy véletlen se rántsuk rá a takarót. Úgyhogy, köztünk nincs veszélyben, minden rezzenésre felkelünk. És igen, elég ijesztő sajna
2020. jan. 13. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!