Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjátok vagy...

Mennyi ideig hagyjátok vagy van el magában a 11 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Mivel a lányom csak úgy hajlandó aludni ha mellette fekszem, ezért amikor ébren van kell főznöm és takarítanom. Ilyenkor szerencsére eljátszik magában, néha hozzámszalad ölelésre vagy hogy megnézze mit csinálok. Ilyenkor bűntudatom van, hogy nem vele foglalkozom de máshogyan nem tudom megoldani. Közben "beszélgetek" vele, de a délelőttök így telnek. Ebéd után együtt szundi aztán játszunk egész délután. Rendben van ez így?
2020. jan. 14. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Minden aldott delelottod felkelestol delig ugy telik h takaritasz meg fozol? Fozz nagyobb adagokat, es akkor csak 2 naponta kell, igy maris nyersz ketnaponta egy fel szabad delelottot! A takaritas meg: nem gondolom h minden nap 2 orat igenyelne a procedura. Ha este lefekves elott mindig rendet raksz, masnap reggel csak gyorsan porszivozni / felmosni kell, ami nem nagyon tobb 30 percnel.
2020. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem így telik. 7kor kel, reggelizünk együtt, játszik, berakom a mosást, mosogatást, előkészítem az ebédet. Fél9kor elálmosodik és viszem aludni. Kb 1 órát alszik de csak akkor ha nem mozdulok mellőle, különben felébred sír, nyafog. Azután főzök. Mikor kész kiviszem sétára aztán ebédelünk és alszik. Nem gondoltam volna hogy ezt is le kell írnom.
2020. jan. 14. 10:29
 3/14 A kérdező kommentje:
És nem főzök 2 napra, mi csak frissen szeretjük és nem akarjuk 2 napig ugyanazt enni. Próbáltam de a kutya kapta másnap.
2020. jan. 14. 10:31
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Nekem sokat van maga, megmondom őszintén néha én is haragszok magamra, de én nem bírom ezt az itthon létet olyan jól, és néha jól esik olvasni, sorozatot nézni, nyelvet tanulni.

Úgyhogy szoktam olyat, hogy pl befekszek a szobájába, ő játszik én meg olvasok.


Míg a házimunkát csinálom akkor jön velem mindenhova, mondom neki mit csinálok, már segít pl a szennyest pakolni a mosógépbe, meg ilyenek, akkor végig velem van.


Aludni ő maga elalszik, na ezt se tudom jó e így, de őt nem kell altatni, kezdettől fogva úgy van, hogy letesszük, aztán alszik, vagy max 10-15 percet még járkál énekel a kiságyában, aztán egyszer csak elalszik.


Játszani én személy szerint keveset szoktam vele, olvasok neki mesét néha, néha leülök vele és kicsit játszunk, vagy felveszem énekelünk táncolunk, de keveset, én nem szeretek úgy játszani, míg ilyen kicsi, nem tudok a maci helyett beszélni meg ilyenek. A férjem a játékmester nálunk, ő fél napokat eljátszik vele minden félét.


Hát nem tudom hogy lenne rendben, nem tudom más mennyit játszik pl egy nap.

2020. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

11 hónaposan rá kellene szoktatnod az önálló alvásra. Meddig akarod ezt még így csinálni?


Hogy a kérdésre is válaszoljak: a naggyal rengeteget foglalkoztam, a kicsik viszont annyira a nagyokkal vannak, hogy ha leülök hozzájuk, akkor is le vagyok ejtve. Amikor elsőként ébred a kicsi reggel vagy du., akkor tudunk kettesben lenni.

2020. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És hogyan szoktassam rá?
2020. jan. 14. 10:45
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Sejtettem hogy lesznek miert nem szoktatod onallosagra es mit csinalsz egesz deleott a hazimunkaval tipusu valaszok:)


Szerintem teljesen jo ez igy ahogy csinalod. Nalunk is hasonlokeppen van. Sot igazabol ha odaulok melle a habszivacs szonyegre akkor is szoktam gondolkozni rajta h o egyaltalan eszrevette h en itt vagyok mostmar vele😂 bar az enyem meg csak 6 hos. Kesobb gondolom ez mashogy lesz.

Ugyes vagy es a gyerek is ugyes h maga lehet hagyni jatszani egy kicsit:) hidd el mas se egesz nap a gyereken log, vagy ha igen akkor vagy szalad a haz(ami egyesek, pl en nem viselnek tul jol en attol kivagyok) vagy van bejarono/nagymama aki sokat segit.

Szerintem jo ez igy.


Az onallo elalvasra szoktatas titkairol enis szivesen hallanek tippeket...... enyem se alszik el caak ringatva pedig nem igy szoktattam de mashogy nem megy neki sirni meg nem hagyom fel orat...

2020. jan. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a 4-es vagyok, mi már születése óta is csak letettük, nem ringattuk, meg semmi, és ezt szokta meg, ha fogjuk nem is alszik, meg köztünk sem akar, mert akkor játszani ugrálni van kedve, csak úgy alszik ha leteszem az ágyába, nyusziját magához húzza, és én kimegyek.

De hangsúlyozom nálunk kezdettől így lett, ő ezt szokta meg.

így szoktatni nem tudom hogy lehet máshoz :/

2020. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 11 hónapos amúgy pont. 2 hét múlva lesz 1 éves.
2020. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Mi szuletese ota csak letettuk es par perc alatt elaludt. Aztan 4 hos koraban jott egy nagy valtas es azota nem hajlando elaludni csak es kizarolag kezben. Probalkoztunk tobb dologgal, modszerrel, igy ugy amugy de semmi nem jott be. Persze hagyhatnam ajulasig sirni de ugye nem a kozepkorban vagyunk...Ugyh ez sztem nem szoktats kerdese hanem babafuggo.
2020. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!