Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öntörvényű, szófogadatlan...

Öntörvényű, szófogadatlan baba? Belefér a normális kategóriába hogy ennyire nem hallgat rám?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos fiam. Nagy kópé, huncut is, de néha zavar hogy nem teljesíti amit kérek. Illetve leginkább a tiltásra nem figyel.

Alapból olyan baba, hogy ha tárt karokkal hívom “gyere ide”, legtöbbször mosolyogva kikerül. Pedig tökéletesen érti, mert ha odajön még nagyobb mosollyal “rámborul”. Érti a “kérem szépen”, “tapsi-tapsi”, “pá-pá” kifejezéseket. Az igen szóra tud bólogatni, a nem-re rázni a fejét. Persze mindezt csak akkor csinálja ha van kedve. Mindenesetre egyértelmű, hogy sok mindent megért.

Ha kérdem hol van ez az, amaz, szemével keresi, ránéz odanyújtja a karját vagy rámutat. Utóbbi még ritka. De érti. Ha kérdem hol van apa, akkor mosolyogva ránéz.

De ha tiltom semmit sem jelent, meg sem ijed, mint aki nem is érti.. azért is csinálja, nem húzza el a kezét a nemre, 50x visszamegy a ledugózott konnektorhoz, állólámpához, stb. Persze minden gyerekbiztos, na de akkor is vannak “tiltott dolgok”. Kb mászás óta (7 hós kora óta) használom elég sok mindenre és szerintem következetesen azonos dolgokra a “nem” szót.

Valamikor úgy 7-9 hós kora kötött hallgatott is rá-valamennyire, de azóta kb esélytelen a dolog.

Mostanában van pl. egy új hóbortja. Az ablakpárkányhoz szeretne sokszor menni. És imád ott nézelődni, álldogálni. Ha mutatja, és mondom hogy nem. Totál kiakad, hisztizni kezd, van hogy le is fekszik és 2-3 másodpercig feszegeti magát, úgy sírdogál, rendesen mintha hisztizne.

Arról nem beszélve hogy a nevére is nagyon szelektíven figyel. De én abban sem vagyok biztos hogy ez nem szándékos. Bár elég fondorlatos dolognak tartanám egy ennyi idős babától.

Lehet hogy túl sokat tiltom, szólongatom?

Vagy gond lehet vele? Vagy szimplán a személyisége ilyen?

Barátnőm kislánya azonnal otthagy bármit ha meghallja a “nem” szót.

Valakinek van ilyen jellegű tapasztalata?



#baba #tiltás #akarat #nem figyel rà
2020. jan. 15. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

"ha tárt karokkal hívom “gyere ide”, legtöbbször mosolyogva kikerül"

Született troll, semmi kétség. :-)

2020. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel Abszolút semmi gond nincs szerintem.

Az én 19 hós lányom is tesz rá ha "leszidom" ! De ő már AbBAn a pillanatban tudja hogy rosszat csinált mert jön oda hozzám hogy -"Anyaaaaa,puszi"- és megölel.

Szerintem még érni kell nekik a büntihez,leszidáshoz.

2020. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Reni 28 ***** válasza:
82%
Én kisfiam másfél éves,pont ugyanígy viselkedik, olyan hisztit tud rendezni hogy ha vmit nem kap meg
2020. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Miért baj, ha odamegy gyerek az ablakpárkányhoz? Gondolom még kicsi ahhoz, hogy kihajoljon és kiessen. Vagy te szoktad felrakni, és erre nem mindig van időd/kedved? Hát ezt nem csodálom, hogy nem érti, és mérges.

Próbáld meg a napirend egy meghatározott időszakára korlátozni az ablakból nézelődést pl. a délutáni alvás után szórakoztasd ezzel. Ha máskor kéri, igérd meg, hogy délután majd nézlődtök, aztán javasolj valami más játékot. Ha mégis mérgelődik, légy megértő, de ne add be a derekad.

2020. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Bizony, ilyenek az 1 évesek. Érti csak nem érdekli, nálunk olyan 2 éves kora körül kezdett szót fogadni, nem mindig persze. Előtte a legnagyobb poén az volt, hogy a konnektorhoz nyúlkált és vigyorgott rám, hogy mi lesz a reakcióm.
2020. jan. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Bizony, ez màr csak ìgy megy ebben a korban! Most indul a buli! 😁 Most lèp igazàn a kèpbe a következetessèg! És ìgy is marad egy pàr èvig! Bàr ez sem igaz minden gyerekre. Az èn első gyerkőcöm 4 èvesen abbahagyta a "tiltakozàst" ès egy angyal lett. A màsodiknak sosem volt ilyen korszaka, mindig szòt fogadott, ő most 4 ès fèl èves. A harmadik 3 èves lesz tavasszal, na ő a legkeményebb diò. Ő a "csakazèrtsem" gyerek. Hisztis, akaratos, csak azèrt is màshogy csinàl mindent, mint ahogy kèrem. Szerintem ő mindig is ilyen lesz! Kis kos! 😣
2020. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!