Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű babáitok mikor kezdtek el önállóan járni?

Figyelt kérdés

Most tényleg csak a megkésett babák érdekelnének. Pusztán kíváncsiság.

Kisfiam már 3 hónapja lépeget bútorok/falak mellett stabilan, de csak nem akar még elindulni.



2020. jan. 17. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
10 hónaposan kezdett bútorok mellett felállni, lépegetni. 18 hónaposan kezdett stabilan járni.
2020. jan. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi vagyok. 8 hónapos kisfiammal gyógytornára járunk (Katona). 5,5 hónaposan még nem forgott,se hátról hasra,se hasról hátra. 6 hónaposan indult be nála a forgás. 8 hónaposan még nem kúszik,de ez a gyógytornász szerint ki is fog maradni,mert kutyázik.

Helyet változtat,de fókaszerű mozdulatokkal,nincs szabályos mászás. Most a mászásra "gyúrunk". Nem próbál meg ülni,de ezzel végül is (ha jól tudom) 10 hónapos koráig nem késik.

A felállásra és az önálló járásra a mi esetünkben szerintem még jó pár hónapot várni kell. Most az lenne a legfontosabb,hogy megtanuljon szabályosan mászni.

A te kisfiadnál hogy alakult a mozgásfejlődés,és most mennyi idős?

2020. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

1: a te babádnak végül is csak a járás indult be sokára, a többi rendben volt?


2: a tiéd még nem vészes. Ő még behozhat mindent. A kúszás nem olyan nagy baj, ha nincs. Az már jó jel, hogy kutyázik.


Mi 3 hónapos kora óta jártunk dévényre. Pár hónapja tsmtre járunk.

8 hónaposan kezdett forogni. 9.5 hónaposan kezdett kúszni, de ezt nem szabályosan csinálta a torna ellenére sem. 1 éves elmúlt kb. 1 héttel amikor egyszerre elkezdett mászni, felállni és kapaszkodva lépegetni. Ülni is 1 éves kora után tanult meg. Ebben egy reflex gátolta, ami nem épült le rendesen.

Most majdnem 15 hónapos.

2020. jan. 17. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

A fiam 9 hónaposan kezdett kúszni, majd mászni. 10 hónaposan állt fel, 1 évesen kezdett lépegetni a bútorok mellett, és 15 hónaposan kezdett önállóan járni.

A lányom 8 hónaposan kezdte a kúszást, 10 hónaposan a mászást. Ő 11 hónaposan állt fel, és szintén 15 hónaposan kezdett járni. Nagyon keveset lépegetett kapaszkodva.

2020. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkésettnek mondták az én babámat is, így alakultak a dolgok:

6 hónaposan fordult át

10 hónaposan indult be a mászás, kúszás kimaradt (ekkor már jártunk Dévényre)

1 évesen húzta fel magát, de azt szépen szabályosan, stabil lábakkal - ekkor már elhagytuk a Dévényt egy idő után.

1 év 4 hónaposan tette meg első önálló lépéseit.

Kézenfogva sosem volt erőltetve a járás, amíg ő el nem indult magától.


Fiúról van szó, mentalitásban kicsit "öregemberes", megfontolt, dévényes azt mondta, ne is várjam tőle hogy az a gyerek lesz, aki elsőként mászik fel egy fára, ő inkább végignézi, ahogy a többi felmászik, leesik. Játszótéren vagy 5-10 percet nézelődik, mire lecsúszik a csúszdán, nagyon nyugis gyerek, elüldögél a hintában miközben bámulja a többit. Neurológián semmi eltérőt nem tapasztaltak, szülés is rendben volt, kicsit feszes izomzattal.

2020. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15 hobaposan, ő is katona tornara járt 7 hos korától
2020. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor már 1 éves kora óta lépeget. Az jó. Lassan el is indul,ne aggódj. Simán behozza majd ő is.

(2-es)

2020. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hasonló ütem mellett 18 hónaposan indult el.

9,5 hónaposan kúszott (szabályosan), 13 hónaposan állt fel, állásból leült, másnaptól kapaszkodva lépegetett, 14 hónaposan kezdett mászni.

2020. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. 5,5 hónaposan fordult hasról házra, 6,5 hónaposan vissza. 7 hónaposan kezdett kúszni, de csak a bal kezét jobb lábát használta. Itt megrekedt a mozgásfejlődés. 9 hónaposan vittük el neurológushoz (minden rendben az idegrendszerrel), egy hétre rá dévényes. Letapadt,asszimetrikus izomzat. A mászás elvileg ki is maradt volna, ha ráhagyjuk. 8 alkalommal voltunk tornán, a 4. után elkezdett mászni és ülni, szinte egyszerre. Így 8 hónapon keresztül mászott, lépegetett bútor mellett, 16,5 hósan tette meg az első önálló lépést, de még kellett másfél hónap, mire tényleg elindult. Dévénnyel egyidőben kezdtünk a korai fejlesztőben is,oda 8 hónapot jártunk, de csak 3-4 hetente, inkább csak figyelemmel kísérték a fejlődést, nem volt szükség külön fejlesztésre.
2020. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bevallom kicsit türelmetlen vagyok. De már sokkal jobb, mint az elején. Az első 8 hónap elég borzasztó volt.

2020. jan. 17. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!