Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árt a játszóház neki?

Árt a játszóház neki?

Figyelt kérdés
Van egy egy hónapos babám, és egy 2,5 éves lányom. Rendszeresen járunk a lányommal játszóházba, ha egyszer egyszer visszük a kistesot is,lehet baja ilyen fiatalon? Gondoltam úgyis hordozoba lenne vagy az én vagy az apja ölébe.
2020. jan. 18. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Mi baja lenne? Mégis mire gondolsz?
2020. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Ense ertem mi baja lenne:D nemlesz
2020. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy elkap valami betegséget
2020. jan. 18. 11:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogy nem korai még ilyen helyre vinni ahol kicsit sokan vannak.
2020. jan. 18. 11:57
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Betegséget a nagytesótól meg tőletek is elkaphat. Max. influenza szezonban ne menjetek.
2020. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hathetes kort azért megvárnám.


Én a múlt héten voltam a naggyal meg a kéthónapossal.

2020. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 hónapos abba immunrendszerét én még kevésnek tartom ahhoz, hogy ennyi gyerek közé vidd. Pár hét múlva esetleg, de inkább azt láttam, hogy apa vitte a nagyot játszóházba, anya meg otthon maradt a kicsivel. Ezt jobb ötletnek tartom.
2020. jan. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Jaj előzők.....

Egy játszóházba elvinni egy csöpp babát olyan, mint oviba vinni a tesót tömegközlekedve. Én nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de 1 hónapos babával mi már bőven buszoztunk. Kénytelenek voltunk. És nem lett beteg sose. Amíg ügyel a szülő arra hogy ne érje közvetlen tapogatás idegenektől vagy hogy olyan tárgyat, bútort fogjon meg amit sokan mások is, akkor nehezen kapja el a bacikat. Más az ha kis zárt térben van hosszú időn keresztül. De szerintem semmi baja nem lesz a játszóházban.

Másik: Nyilván nem fogja a gyerekek közé berakni vagy a közös játékokhoz oda rakni. A hordozóban max akkor kaphat el valamit ha az egyik beteg gyerek odamegy és beletüsszent a kis arcába. Ölben is csak a szülőkkel érintkezik. Sőt valószínű végig aludni fog ennyi idősen.

2020. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%

Én nem vinnèm, ha el lehet kerülni, nem a fertőzés, hanem a napirend-sérülés és a túlingerlés miatt. Ezeknek a játszóházaknak a többsége annyira harsány, hogy még a nagyobb gyerekeknek sem jó túl gyakran.

Èn amígy 5 naposan kivittem januárban a babát, 4 hónapos korában mondókázni, 5 hónapos korától játszótérre, 8 hónsposan játszócsopiba, nem a kivives ellen vagyok, viszont igyekeztem a szemét esztétikailag szèp dolgokhoz szoktatni, nem igazàn viszem neonfènyes helyre (pl bevásárlóközpont).

1 eves most már, 1-1 játszóházba most már viszem, amelyik kulturált.

Viszont ha muszáj lenne a nagy miatt, akkor elvinném a picit, meg nyilván nem mindegyik napirend érzékeny és nem fizetsz 15 perccel megkesett ébresztésért fél èjjel ordítással.

2020. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!