Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babát mért nem...

Anyatejes babát mért nem lehet túletetni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a válaszokban, hogy az anyatejjel nem lehet túletetni a babát. De nekem ez olyan furi, mert az ok, hogy az anyatejet hamarabb megemészti a gyomruk mint a tápszert, de a tápértékük is manapság már szinte ugyanolyan, hízik tőle, ha sokat eszik, még többet hízik. Akkor mért nem lehet? Ha az anyatejből annyit eszik amennyire szüksége van, akkor tápszernél ez másképp van? Az nem igény szerint működik? Kíváncsi vagyok a magyarázatára.
2010. júl. 22. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Na erre én is kíváncsi vagyok. Mert az én kislányom szopik ugyan de kap pótlást is, de sokszor az anyatejes babáknak sokkal nagyobb a gyereke...és még a tápszer hízlal! :)
2010. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét gyerekem szop(ott)ik, sosem tudták mennyi elég, de nem "gurulnak"! Kibukták, ami felesleges volt...

Tápszerről nincs tapasztalatom, mert egyik gyerekem sem eszik, evett

2010. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Első vagyok, mert míg az én lányom alig 7 kiló (5 és fél hónapos), az anyatejes babák, már 8-9 kiló, ja és a lányom már eszik pépeset is.
2010. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, az én babám is tápszeres, és egyáltalán nem dundi, sőt. Szép formás, de nem olyan hurkás, mint némelyik anyatejes. Meg azt olvastam, hogy az tévhit, hogy a tápszer hízlal, régen vlóban így volt, de a mai tápszerek már nagyon az anyatej tápértékét "utánozzák".

Nálunk is előfordult, hogy a picim túlette magát, aztán kibukta, de ez a tápszerrel is ugyanígy volt. Abból mért ennének többet mint amire szükségük van? Vagy ha mégis, akkor az gondolom ugyanúgy kijön belőlük...Ezért nem értem.

2010. júl. 22. 09:55
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem lehet túletetni, mert a szopi kemény munka. Amikor jóllakik a baba, nem fog feleslegesen dolgozni a szopással, míg a cumisüvegből könnyebben megy, ezért hajlamosabb többet enni. Tehát anyatejes bab is túleheti magát, ha cumisüvegből kapja.

Régen cukrosak voltak a tápszerek, nem ennyire megfelelőek a babák igényeinek, és felpuffasztották a piciket :( Ma már egyre jobban hasonlít az anyatejre, nem hízlal. Viszont többet ehet belőle e baba, mert könnyebben megy a cumiból, mint a ciciből.

2010. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az elírásokért...
2010. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Na hát a súlykérdést cáfolnám, kislányom soha nem kapott tápszert, kihúztuk anyatejjel 1 éves koráig, utána pedig már tejet kapott, és mégis "csak" 9 kg volt 1 évesen (2,7-el született). Amúgy, anno, mikor picike volt, Ő is kibukta a felesleges mennyiséget.
2010. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok!

Mi a Tomme Tippee cumisüveget használjuk, ami a mellet utánozza és még a lassú folyásút,az újszülöttet. Nyilván régen másabbak voltak a tápszerek, csak még most is hallom, hogy felfújják a babákat, pedig nem is!

A kislányom 1 hónapos volt, mikor már pótolni kellett a tejcsit tápszerrel és még mindig szopik, és szert is! De az is tévhit, hogy a babák leszoknak a szopásról, ha cumisüvegből kapják a tápszert..

2010. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét!

Nyilván a súly attól is függ, hogy mennyivel született a baba és a felmenőktől is, szerintem.

2010. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9:59-es. Köszönöm a választ. Ez így logikus, csak akkor azt nem értem, hogy akkor mért bukják ki a felesleget? Akkor mégiscsak túlették magukat szopizással is, csak kijött a felesleg.
2010. júl. 22. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!