Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20honapos kisfiam nem hallgat...

20honapos kisfiam nem hallgat ram mondom neki ne verje a tvt es azert is veri ne dobja el a telefont es azert is, Nektek valami bevalt praktika erre?

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne add neki oda a telefont. Életkori sajátosság, hogy dobálja a dolgokat.
2020. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagy határozott. Ez olyasmi amit tanulni és gyakorolni kell. Nagyon nem mindegy, hogy milyen hangsúlyt és testbeszédet használsz, illetve hogy el tudod-e neki magyarázni a saját szintjén, hogy miért nem szabad.

Ha csak így félve annyit mondasz neki, hogy "jajj nem szabad" nulla határozottsággal akkor sosem fog rád hallgatni. Meg kell tanulni határozottnak lenni és megfelelően kommunikálni a gyerekkel a saját életkorához mérten.

És egyébként erre találták ki a büntetést. Megkéred először szépen, elmagyarázod neki, hogy miért nem szabad. Ha mégegyszer csinálja akkor sokkal határozottabban még egyszer. Ha tovább csinálja akkor ki lehet nevezni egy sarkot, sámlit akármit ahol ott kell maradnia büntetésben pár percig.

2020. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ilyen kisgyerek nem erti meg a allj a sarokba dolgot. Egyebkent akkor nem veri a tvt amikor itthon van az apja allitolag o jol a kezere csapott... bar en is szoktam a kezere is csapni kiabalni is es semmi
2020. jan. 20. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszolóval értek egyet, saját példámmal élve nekem nem kellett kiabálnom vagy rávernem a kezére popsijára, egyszerűen baromi határozottan tudok neki "nem"-et mondani. Most 5 éves de már mondanom se kell, elég ha rám néz és a nézésemből tudja, hogy na, ezt nem szabad :) 20 hónaposnál én nem magyarázkodnék. Őket még baromira nem érdekli amit mondasz, túl sok benne a kötőszó amiből ők max 1-1- szót emelnek ki maguknak. Ennyi idősen a nem azért nem, mert én azt mondtam. 5 évesen már megérti miért nem engedtem pl a tűzhely közelébe, nem érzem hogy bármiféle lelki problémája lenne abból, hogy nem kezdtem el neki kiskorában magyarázni miért nem mehet oda. :)
2020. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vond ki a cselekvésből.


Vedd el a kezéből a telefont, és mondd neki, hogy nem szabad. Tedd fel olyan magasra, hogy ne érje el.


Ha elkezdi ütni a tv-t, vidd át másik helyiségbe, és mondd el neki, hogy nem szabad. Addig csináld ezt, amíg ha visszamentek a helyiségbe, békénhagyja a tv-t.


Határozottság, következetesség, türelem.

2020. jan. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi megprobalom :)
2020. jan. 21. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!