Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le kézről a...

Hogyan szoktassam le kézről a 3 hós babát?

Figyelt kérdés
Van hintája, pihenőszék, mindene megvan, mégis csak negyed óráig bírja ezeket a dolgokat, utána üvöltés. Csak kézben van el. Nagyon sokat sír, estére már annyira kimerül a sírásban, hogy kézben sincs el. Apával meg már a válás szélén állunk, mivel utál haza jönni, mert dög fáradt és 5-től 9-ig sehogy sem tudja megnyugtatni a picit, pedig már cigánykerekezik. Persze ha én felveszem és fel alá járkálok vele, akkor nyugis. De nekem is főzni kell, furdeni, takarítani, és ezeket csak akkor tudom megcsinálni, amíg apa vigyáz rá. Szóval mit tehetnék, hogy picit nyugodtabb legyen. Nem fáj a hasa!

2020. jan. 24. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Apa fözzön, takarítson, ha a gyerek a te kezedben van el. Nem bonyolult.

Most ilyen, majd változik később. Még nagyon pici, napról napra formálódik.

2020. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hordozáshoz hogy álltok? Hogyha tényleg minden fizikai okot kizártatok (nem éhes,hasát írtad hogy nem fáj) szerintem erre a problémára hatékony megoldás lehetne :)
2020. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, 3 hónap után a válás szélén állni, meg utál hazajonni... Azért nekem ez baromira rosszul esne.


Vegyél egy hordozokendot, így biztos elenne. Azzal tudsz főzni is, max a nehezebb dolgokat a férjed megcsinalja, hús apritas, sütő kinyitas stb.


Amúgy én 2-3 naponta főzök, ha nagyon gáz votl a nap akkor este lett csinálva mirelit hal + gyorsan rizs/Bulgur hozzá és joccakat. Reggel még vett mellé a férjem peksutit. Ez este 30 perc

2020. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Egy 3 hónapos baba pont ennyit bír. 15-20 perc játék, nézelődés és megunja, elfáradt. Vidd magaddal, beszélj hozzá, énekelj neki. Esetleg hordozókendővel kösd magadra. Ő is veled van, neked is van 2 kezed.

Ahogy nő, egyre többet fog majd bírni, egyre jobban el tudod majd foglalni.

2020. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is totál normál gyereked van és a férjeddel van a baj, nem a babával.


A babák ennyi idösen ennyire képesek.

Férjed fözzön és takarítson.

Ès a hordozás is megoldás.


Èn egyébként nem vettem fel rögtön. 3 hósan már lehet neki beszélni, figyel, már elkezd fogni ezt azt... Ìgy ha letettem a földre elvolt egy darabig, majd ha sírt oda mentem és ott hagytam a földön de énekeltem neki, játszottam vele. De sokszor az ablakban nézelödtünk.


Össze pakolni úgy is össze lehet, hogy a baba a kezünkben van. Porszívot meg csak képes a férjed megfogni.


Ha válni akar akkor most menjen mert még egy teher neked sem kell. Gondold bele, ha most teher a férjed mennyivel jobb lenne ha ö nem hisztizne otthon.

2020. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hordozás, szabad marad a 2 kezed.

Apa főzzön, takarítson.

Főzz előre több napra/hívj segítséget, ha van.

A lányom is 3 hónapos, baromi nehéz, de éppen csak vége a 4. Trimeszternek. A te illatodat ismeri, te adsz neki biztonságot.

2020. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jaj, félre érthető voltam. Nagyon jó apa a kedvesem. Folyamatosan gügyög, játszik vele, ringatja, segit mindenben, csak én szeretem a háztartást vinni, mert szeretem ha úgy van ,ahogy én csinálom.


Hordozó kendő jó ötlet. Köszönöm!

2020. jan. 24. 12:56
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy vidd magaddal a kis pihenőszéket, vagy kösd magadra, beszélj hozzá és énekelgess neki. Akkor részletekben simán meg lehet csinálni mindent. Elhiszem, hogy stresszes az első pár hónap, de azért nem lehetetlen küldetés. Akkor apa sem fog kiakadni, hogy munka után még nyűglődni kell, hanem lehettek szépen hárman, pihenhet ő is meg te is. Fürdeni lehet együtt, aztán meg ha elaludt, akkor kettesben is lenni kicsit.

Egy 3 hónapos baba azért még viszonylag sokat alszik napközben is, akkor tudsz lazítani te is. Az én 8 hónapos fiam csak ölben vagy babakocsiban alszik napközben, de így is lehet töltődni.

2020. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Apa is magára kötheti a picit :) lenne egy kis sikerélménye neki is :) #2
2020. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék mi nem hasznos a válaszom a, amikor a többiek is kB ugyan azt írták
2020. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!