Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ebben a korban? Mi...

Normális ebben a korban? Mi válthatja ki nála ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos. Mar most hisztizik nagyon durván. (Én azthittem dackorszak 2, 2,5 évesen kezdődik...)

Olyan szinten megtud bolondulni apróságoktól, hogy dobálja magát, üti a fejét, tépi a haját, van hogy a szempillajat is. Aztan elterelem valamivel és semmi gond nincs. De hisztinél ilyeneket művel. Ez normális, vagy nem?


2020. jan. 26. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. És ha most következetes vagy és kitartó, akkor később nem lesz olyan vészes, mint ahogy sokan leírják. Nekünk legalábbis nem volt durva egyik gyerekkel sem a 2-4 éves időszak.
2020. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ez még nem dac, tehát nem az a lényeg hogy minden helyett mást akarjon, hanem tényleg akar vmit és nem tudja kezelni ha nem sikerül vagy az is lehet, hogy nem érti a mechanizmust, és azon felhúzza magát.

Az én 13 hónapos lányom is egy pukkancs, úgy ráordít az emberre, elvörösödik, ökölbe szorul a keze, rossz nézni. Én is már előre félek, mi lesz később.

Szerintem ez temperamentum kérdése, sajnos apja is ilyen, őt sem tudtam meggyőzni, hogy 2 szem lehulló morzsa miatt ne úfy ordítson fel dühében, hogy lerohanok az emeletről mert azt hiszem, megégette nagát v ilyesmi....

2020. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ráadásul az én anyám szerint minket sose kellett fegyelmezni. Szóval engem ez teljesen kiakaszt, amikor így ordít, el se hiszem, hogy az én méhemből szedték ki, úgy érzem, egy idegen család (az apja vérvonala) idegen gyerekét nevelem.
2020. jan. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
15-16 hónaposan kezdte a fiam. 2,5 lesz a gyakoriság csökkent az intenzitás nőtt. Nála még az elterelés se működik.
2020. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet megköveztek, de én az ilyen jellegű “hisztit” nem tartom teljesen normálisnak. Oké, ordít, csapkod, foldon toporzékolva akarja elérni a célját....de mikor már Önkáros a viselkedése, hogy lehet normálisnak vèleményezni? Vedőnőt, orvost kérdezted már? Én ennek utana járnék, semmiképp nem fogadnám el. Mint irod, aprosagokon így begulrul, mi lesz közösségben ha valaki elveszi a játékot amivel épp ő játszik?
2020. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én lányom 22 hós kB 18 hosan kezdte el a hisztit. Valami nem úgy sikerül vagy nem kapja meg hamar dühbe gurul de a haját sosem tépte. Következetesen és türelemmel szólok neki és tanítom már látom a hatást mostanra ha valamit nem ér el vagy nem tud megcsinalni szól nekem minthogy hisztizzen.
2020. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!