Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatok rosszul?...

Mit csinálhatok rosszul? Nálatok is volt ilyen?

Figyelt kérdés

A 2 hónapos babám mikor hasra rakom, hogy emelgesse a fejét, akkor van mikor megcsinálja és szépen tartja is magát pár percig, de van mikor leteszem és csak van és hisztizik. Meg sem próbálja a fejét emelgetni.


De mikor a gyerekorvos vagy a védőnő csináltatja ezt a babámmal, akkor mint a kisangyalok, úgy csinálja. Ilyenkor mindig hülyének néznek, a védőnő és a gyerek orvos is és mindig mondják, hogy

-látja anyuka! Szépen tartja a fejét! Nincs ezzel semmi baj!...



2020. febr. 2. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán fel sem tudná még emelni a fejét az sem lenne baj.
2020. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már a kórházban az első naptól kezdve szépen emelgette és tartotta a kis fejecskéjét... Még mondták is hogy milyen ügyes és hogy ez még nagyon korai...


Csak a védőnő és a gyerek orvos erőlteti a dolgot, így ki adták, hogy minden nap tornáztassam így, hogy erősödjön az izmai, hogy meg tudja majd tartani a fejét... De csak kínzás így az egész, mivel többnyire nem csinál semmit a siráson kívül, mivel nem szereti ha hasra rakom.


Ilyenkor mindig azt gondolom, hogy "szivat" a gyerek és hülyét csinál belőlem a védőnő és a gyerek orvos előtt... Holott tudom, hogy szegényem nem direkt csinálja ezt.

2020. febr. 2. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez természetes. Szokatlan neki, ha megszokja, akkor lesz más, amit tanulni kell neki. Pl amikor már a fejét tartotta nagyon elakarta érni a játékot, akkor meg azért nyivakolt. Nyugi, ez kell neki tényleg, hogy erosodjon.
2020. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazuk van, akkor is hasra kell tenni, ha sír. Ahogy erősödik, egyre kevésbé lesz nyűgös. Egy idő után jobban szeret majd hason lenni, mint háton.

Nem ez a sz ívatás. Nálunk kérdi a védőnő, hogy ezt vagy azt csinálja e. Hát persze. De tuti, hogy ott nála esze ágában sincs megmutatni a tudományát.

2020. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk ez egy hosszú folyamat volt... 😀

Kezdetben nekem is bőgött...

Azért néha néha leraktam, ha sírt felvettem ha nem akkor boldogság volt... Aztán rájöttem h tudja ő tartani a fejét csak lusta... Mert mikor elé raktam egy mese könyvet olyan peckesen tartotta magát...

Most 5 hónapos már semmi gond ezzel... 😊

Amúgy mi 3 hónaposan kezdtük el a "gyakorlást" szóval nem vagytok el késve semmivel...

Én annyit tudok tanácsolni, h amikor tudod rakd hasra, és estleg próbáld felkelteni az Érdeklődését vmivel... De ha sír akkor ne erőltesd, időben vagytok még... 🙂

2020. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy 2 hónapos babának még esze ágában sincs szivatni téged :)

Nálunk is pont fordítva szokott lenni. Itthon csinál mindent, a dokinál meg nem, és magyarázkodhatok..

2020. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálsz rosszul! Nekünk is kb. a 2 hónapos státuszon szörnyű napunk volt, már teljesen kivoltam már, egész nap a nyűglődés, semmi nem jó... Idejött a védőnő, kb. megsimogatta a gyerek hátát, erre elaludt... Én meg csak röhögtem kínomban, hogy 'Jah... Hogy ez nekem nem jutott eszembe!' 😅

A fiam nagy babának született és kb. 5(!) hónapos volt, mikor már nem bőgött, ha hasra fordítottam. Persze addigra voltunk Dévényesnél, ő azt mondta, hogy semmi baja, ilyen megfontolt baba lesz, majd megérik rá. Így is lett. Mindent későn kezdett el, de a mozgáskoordinációja szuper! ☺️

2020. febr. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor nem aggódom még. Ráérünk 🙂
2020. febr. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!