Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9,5 hónapos kisfiam harap,...

9,5 hónapos kisfiam harap, másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Kb. 2-3 hete rászokott arra,hogy harap. Felkéredzkedik ölbe, vagy csak odamászik hozzánk, és megharap. 5 foga van, most nő a hatodik. Lehet, hogy emiatt?

Nem hiszem, hogy tudatos. Mindig mondjuk neki, hogy ezt nem szabad, mert fáj, harapás helyett adjon puszit, vagy simogasson, és mutatjuk, hogy kell.

Nagyon sokszor előfordul ez napi szinten, a reakciónk mindig ugyanez. De egyelőre hiába.

Ha valakinél volt ilyen, hogy kezelte, és meddig tartott?



2020. febr. 2. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig szépen mondtam neki, hogy nem szabad, nem szabad. Egyetlen alkalommal viszont nemn készültem fel, épp mosogattam és odajött mögém (ő 1 éves volt, szépen kapaszkodva járt), hátulról beleharapott a combomba. Annyira fájt, hogy gondolkodás nélkül lendületből odacsaptam, hogy akármi is az, legyen vége (nem tudtam, hogy ott áll, tényleg fel se fogtam) és ezzel egy akkora pofont adtam szegénynek, hogy csak úgy csattant. Látszott a piros folt az arcán tőle. Szó szerint soha többé nem harapott meg, véletlenül sem. Ennek 5 éve.
2020. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 1 éves lesz, de még mindig ezt csinálja. Hiába mondjuk neki kezdetektől fogva, hogy nem szabad, ugyanúgy csinálja. Még mi sem jöttünk rá, hogyan lehetne ezt kezelni, csak reménykedünk, hogy nem fog sokáig tartani ez az időszak.
2020. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nő a foguk, azért harapnak. Ugyanezt csinálják a kiskutyák is. Mivel egy egy éves nem tudja, ezzel mekkora fájdalmat okoz, csinálja tovább.
2020. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és kb addig tart amíg ki nem nőnek a kicsi fogai.
2020. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, én is a fogára tippeltem, csak a kintlévő 5-nél nem harapott. Most kezdte, a hatodiknál, ez még nem tört át. De olyan "élvezettel" teszi, mint, mikor a játékokat veszi a szájába és harapdálja. Emiatt gondoltam a fogzásra.

#1

Attól én is tartok, hogy egyszer úgy harap meg, hogy nem számítok rá. Jó éles fogai vannak, ki tudja, ha nem várt fájdalom éri az embert, hogy reagál.

#2

Nálatok mikor kezdődött? Ő áprilisban lesz 1 éves. Bár, ha ez addig tart, míg az összes foguk kinő...Húha!

Akkor kitartás nekünk!

2020. febr. 2. 13:35
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A fiam kb egy évesen kezdte. Fogzáskor mindig felerősödött a dolog. Na pl nála a durr odacsapok csak olaj a tűzre. Velem is előfordult, hogy egy hirtelen ért támadást “ösztönből” reagáltam le, tök hasztalan volt, sőt. Gyereke is válogatja.

A reakciótok jó, kitartást kívánok.

2020. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Utolsó!

Nem, nem fogok rácsapni, csak felmerült bennem (ahogy az első írta), hogy ha felkészületlenül ér a harapás, zsigerből nem ütök-e oda. Akarattal semmiképp!

Marad a nem szabad, mert ez fáj, helyette puszi, simogatás. Egyszer hátha megérti.

2020. febr. 2. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is harapott,mikor merges,duhos volt es nem tudta elmondani meg mi baja,vagy elvettek tole a kismotort stb.,mas gyerekeket harapott jatszon. Eleg kellemetlen volt. Amint megtanult beszelni,elmult. En ugy vittem jatszora,h szoltam a jatszopajtiknak,anyuknak hogy vigyazz,harap :)
2020. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezen jót nevettem, Utolsó!

Igen, már én is gondoltam rá, hogy a "Vigyázz, a kutya harap!" táblát kiegészítem azzal, hogy: "De a baba nagyobbat!"

Viccet félretéve köszönöm neked is. Ezek szerint pár harapós hónap előttünk áll még.

2020. febr. 3. 18:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem akartam bántani, de nagyon fájdalmas volt. Neki is volt már 4-5 foga, és liláskék nyoma volt utána egy hétig. Kegyetlenül tudott fájni.
2020. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!