Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 3 hete tud ülni....

Kisfiam 3 hete tud ülni. Normális, hogy még görnyedten ül?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam kb. 3 hete ült ki először négykézlábról, azóta sokat üldögél. Pár napig még támaszkodott az egyik karján, azóta támaszkodás nélkül ül, játszik is közben mindkét kezével, viszont még most is görnyedt a háta. Más babáknál látom, hogy teljesen egyenes háttal ülnek, már ilyen korban is. Utánaolvastam és elvileg a gyenge hátizmok miatt nem ül egyenesen egy baba, de van ezzel most teendő, vagy majd alakul?
2020. febr. 2. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs vele semmi gond. Az én lányom is úgy ült eleinte. Azt mondta az orvos, hogy normális . Ahogy erősödött, úgy egyenesedett. 2 éves és semmi gond a testtartásával.
2020. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is úgy kezdte, aztán idővel egyre egyenesenesebben ült, ahogy megerősödött.
2020. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első pár hetben mind2 gyerekem picit görnyedten ült, azóta helyrejött.
2020. febr. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a kora miatt is. Az én ismerettségi körömben, köztük a fiam is, későn ült fel, viszont akkor már egyenes háttal. Akik korábban, azok görbén tartották magukat. Lehet életkori sajátosság (de nem általános!) hogy tehetségtől függetlenül 10 hónap körül erősödik a hát.
2020. febr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!