Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a "mindent meg...

Meddig tart ez a "mindent meg akar enni" időszak?

Figyelt kérdés
Lányom egyéves lesz és mindent a szájába vesz, megkóstol, meg akar enni. Tudom, hogy a babák ilyenek, de néha úgy érzem, ez már túlzás. Az orvosi rendelőben is míg vártunk, a nagyjából vele egykorú gyerekek közül egyik sem csinálta ezt, eljátszottak a játékokkal, míg az én lányom inkább mindent csak a szájába vett. Ez kb meddig tart, lehet tudni?

2020. febr. 5. 22:28
 1/7 Reni 28 ***** válasza:
100%
Enyém másfél éves, most kezdte, előtte semmit nem vett a szájába, úgyhogy résen kell lennem 😊
2020. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A lányom kb 5 éves koráig a szájába pakolt mindent
2020. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Változó, nincs erre "szabvány".

Úgy tűnik, kíváncsi kisbabád van, ha ez a szokása meg már a, még előnyére válhat. 😊

2020. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lánykám nem volt ilyen, de a fiam mindent (játékok, szösz a szőnyegről, papír, leporelló, ceruzák stb) megkóstol, szájába veszi a tárgyakat. A nagylányom összes apró barbies játékát(cipők, táskák, gyöngyök stb) elraktuk. Nagyon vigyázz, mert könnyen lenyelheti a dolgokat. Mindig résen kell lenni. 2 éves múlt, már kicsit csitult a kóstolgatás,de még nem múlt el:(
2020. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos a kisfiam, ő rágni szereti a dolgokat így ha valami picit talál odaadja. De pl az autók kereke nincsenek biztonságban annyira rágja
2020. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam is hasonló. Ő is mindjárt 1 éves. Neki mondjuk sok foga jön, de kb 3-4 hónapos kora óta mindent a szájába vesz. Én is nagyon várom már hogy vége legyen. Főleg a veszélye miatt.. barátnőm kisfiának 2 év kora körül maradt el ez a dolog.
2020. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 16 hónapos, és mindent megeszik. Mondja hogy szösz, és már be is kapta. Nagyon irritálo,es résen kell lennem. Jó hogy kiirtad a kérdést, mert kíváncsi vagyok a válaszokra.
2020. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!