Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogy bírjátok az...

Anyukák! Hogy bírjátok az éjszakázást?

Figyelt kérdés
Éjjel kétszer 2 órát sikerül aludnom, nappal semmit és érzem, hogy már a kimerültség szélén állok. Valami ötlet hogy könnyebb legyen?
2020. febr. 6. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl kell élni, nincs rá más módszer. Mikor a baba pihen, te is dőlj le vele. Ilyenkor Fél-egy óra pihi is csodát tud tenni. :)
2020. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
1+3 órát alszom, 3+3at dolgozom, a maradékban a kicsivel meg a naggyal vagyok. Hetente egyszer feladja a szervezetem és kidőlök.
2020. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Aludj napkozben amikor a baba alszik, tojjal minden masra.
2020. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Meglepő módon jól bírom. Az első gyereknél teljesen ki voltam. A kicsi fél 8kor elalszik, ezt követően altatom a nagyot. A nagy elalszik 21-21.30 körül. A kicsi meg kel 22-23 óra között. 2 óráig szaladgálok: pisi, kaka, evés, cumit eldobálja majd kezdődik minden újra. Na mikor nagyon nincs szerencsém közben megébred a nagy. És persze kizárólag én kellek. 5-6 között ébred a kicsi és fél 7kor a nagy. Rendbe szedem őket és irány az ovi. Napközben lenne alkalmam aludni, de nem tudok, pihenek, filmezek, olvasok.
2020. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

4es vagyok

Nekem a nagy 1.5 éves korában jó 2 hónapra felcserélte a nappalt az éjszakával. Egész éjszaka fent voltunk, volt mikor reggel 9kor aludt el és délután 5kor kelt. Nem tudtam mit tenni, magától rendeződött a dolog. De majd belepusztultam, nem is csak a fáradság, hanem alig volt kapcsolatom felnőtt emberrel.

2020. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3 évig dolgoztam 4 műszakban, így hozzá voltam szokva az éjszakai ébrenléthez és össze-vissza alvásokhoz
2020. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kemény. 4hetes babám van és egy 2éves fiam. A kicsivel 2órát aludtam mire ő elaludt a nagy kelt. Pár nap után megajándékoznak egy hosszabb alvással. Legalábbis a kicsi. Ha ez nem lenne fogalmam nincs, hogy hogyan lehetne ezt ép ésszel hosszú távon csinálni.
2020. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Most 8 hónapos a babám. Az elején tök jól bírtam, szerintem azért, mert hozzá voltam szokva: egyetem alatt sokat éjszakáztam tanulás, vizsgák, esti munka miatt, majd olyan volt a munkám (szabadúszó fordító), hogy sokszor feszített volt a tempó, és bizony éjszaka is a gép előtt kellett ülnöm.

Aztán 3 hónapos korában elkezdte átaludni az éjszakákat a kislányom, akkor jött két nyugis hónap, féléves kora óta viszont katasztrófa az alvása. Ha csak 5-6-szor kel egy éjjel, az jónak számít. És csak a cici nyugtatja meg.

Így már azért kezdek fáradni, egyre nehezebben kelek fel hozzá éjjel és belealszom a szoptatásokba, az elején nem volt ilyen.

Napközben viszont továbbra is jól bírom, csak éjjel, illetve reggel érzem a fáradtságot.

2020. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Változó. Az első hónap katasztrófa volt, a kislányom szinte pontosan három óránként evett, emellett keveset aludt, éjszaka szépen aludt de három óránként kelt enni. A vilagomat nem tudtam. Azte adott nekem 1,5hónapnyi nyugalmat, 6-8órákat aludt, most pedig kb 5hete újra 3-4 óránként kel éjjel, de nappal legalább már alszik néha, akkor én is vele alszom. Azért volt nehéz mert én magam is nagy alvó vagyok, szeretek pihenni, sokat és zavartalanul aludni, na egy baba nem pont segítség ebben. Nem tudom egyébként mi változott meg egyik pillanatról a másikra, hogy így megborult az alvása. Kitartást, ennyit tudok mondani és ne érdekeljen már csak az alvás és a baba ez nagyon fontos, én sajnos nem tehettem meg hogy csak rá koncentráljak, rá is ment a tejem.
2020. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 6 hónapos, tápszeres, vannak éjjelek, hogy másfél óránként kel, fogzik, van hogy 3-4 óránként.. sokszor èrzem en is, hogy vége, nem bírom, aztàn valahogy túllendülök rajta. Javaslom a magneb6ot, nekem sokat segít. Kitartást mindenkinek, egyszer csak lejár erre gondolok! :(
2020. febr. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!