Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi varhato tole 2 honap mulva?

Mi varhato tole 2 honap mulva?

Figyelt kérdés

Kislanyom 7 honapos es meg nem kuszik.

Kulfoldon elunk es 2-3 havonta jarunk haza, amikor is kedves aposom allandoan megjegyezseket tesz hogy mit nem csinal meg a gyerek. Nem is ertem hogy lehet ilyen az unokajaval. Azert arra ugyel az oreg hogy mindig akkor mondja ezeket amikor a ferjem nincs ott.

Tudom hogy nem kene de mar elore stresszel, mit fog mondani ha 9 honaposan megyunk megint haza.

Minden baba mas de atlgosan mekkorat fejlodnek 2 honap alatt ebben a korban? Elkepzelheto hogy fog addigra esetleg maszni? Vagy esetleg ulni, kiulni?

Koszonom



2020. febr. 7. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, de az is lehet, hogy nem. Szerintem nem kéne ezen kattognod. Azt sem értem, minek zavar az, hogy akkor mondja, mikor a férjed nincs ott, te nem tudod megvédeni magatokat? Engem sosem érdekelt, hogy éppen anyós mondja a magáét, vagy a saját szülőm, ugyanúgy reagálom le mindkettőnek. Én is kaptam az ezt nem csinálja, azt nem csinálja sóhajokat, aztán szépen lerendeztem, anyós azzal jött, hogy ő felnevelt 2 gyereket, meg 5 sokkal fiatalabb testvére volt, és simán mind így meg úgy, aztán én meg mondtam, hogy attól, hogy az a 7 személy ezt meg azt csinálta, attól az én lányomnak nem kötelező ugyanakkor csinálni, és mennyivel jobb lesz, ha pl magától kezd el menni, mert nem kell húzni-vonni magam után állandóan, mert szeretne menni, csak éppen nem tud, de ugye én mutogatom neki, milyen jó móka, hát köszöntem szépen, meg hogy így legalább nem fog állandóan elesni, mert a gyenge izmai még nem bírják el a próbálkozásait. És tök igazam lett. 13 hósan kezdett egyedül menni, pár kisebb botláson kívül mást nem is tudnék említeni sem, másnál meg "esnek-kelnek", mert szeretnének menni, csak nem készek rá.
2020. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is: próbáld meg ezeket a hülye gondolatokat lerázni magadról. Hidd el, fogja majd csinálni a dolgát, ha eljön az ideje, az apósoddal meg ne foglalkozz.

Amúgy ez a mozgásfejlődés legalább olyan eltérő lehet mint a beszédfejlődés. És hidd el (kár hogy apósod nem tudja) nem feltétlen előny, ha nagyon hamar csinál dolgokat a babád.

Én egyébként úgy tudom, hogy kúszni általában 9 hónapos korig kezdenek, a mászásnak pedig normál esetben 11 hónap a felső határa. Ebbe valószínüleg a te babád is bele fog valahová tartozni, persze hogy mikor kezdi azt nem lehet tudni. Bármikor elkezdheti. És igen, az is megtörténhet hogy addigra túl lesz a kúszáson és már a mászást gyakorolja. De az is lehet hogy kihagyja a kúszást és egyből mászni fog. Ez sok mindenen múlik. Ha elkezd pl négykézláb rugózni akkor abból hamar elindul a mászás, majd az ülés és az állás is. De ezt nem tudod befolyásolni.

Legfeljebb elősegíteni, azzal hogy sokszor teszed a földre, vagy kemény talajra a babát. Játékokat elérhető távolságba helyezel, nagy területen, hogy ösztönözd a mozgásra :)


De ne izgulj mások miatt. Mert a babád úgyis úgy csinálja majd, ahogy neki a legjobb!

2020. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden baba a saját ütemében fejlődik, te annyit tehetsz, hogy fejlődést segítő körülményeket teremtesz neki pl legyen sokat földön, ösztönözd játékkal a mozgásra stb. Ilyenkor egyik napról a másikra is sokat fejlődnek, pl kedden volt nálunk a védőnő, mondta hogy látja még nem mászik a 7 hónaposom, és a foga sem akar jönni (csak duzzadt volt). Azon a héten szombaton a gyerek egyik szobábol átmászott a másikba, egy fogacska meg ott virított a szájába... 😂 Abban meg igaza van az előttem szólóknak, hogy ignoráld mások véleményét. Ők mindig mindent jobban fognak tudni, de te vagy a gyerek anyja, őt te ismered a legjobban :)
2020. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, az enyém 8 hónaposan mászott, de minden baba egyforma.
2020. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi az en lanyom is for9gbi tudott csak 7 honaposan :) 2 honappal kesobb mar butrok mellett járt :) majd mostt fog minden begyorsulni
2020. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ne stresszelj ezen. Rosszindulatú az öreg. Ha megint rákezdi legközelebb, amikor a férjed nincs ott, akkor szóljál ki a férjednek, hogy "te Karcsi, gyere már egy kicsit, apukád aggódik, hogy a gyerek nem fejlődik. Apuka, legyen már szíves elmondani a Karcsinak is, hogy nincs megelégedve az unokájával."

Nehogy már hagyd magad belehergelni, hogy juj, mi lesz, ha nem fejlődik annyit, hogy az öreg meg legyen elégedve. jaj nekem. Élvezd ezt az időszakot, olyan gyorsan vége lesz.

2020. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!