Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szülőként hogyan kezelnetek...

Ti szülőként hogyan kezelnetek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kislányom, ő egy nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek, novesre sem nagy. A noverem kislánya nála nagyobb, egy kis vadóc, és gyakran elofordul, hogy, amikor találkozunk vele, gondol egyet és csak úgy felloki a kislányomat, például mögé szalad és ugy, vagy éppen erősen megolelgeti, ami egyáltalán nem tetszik a kislányomnak és szemmel láthatóan szegény nem is érti, mi tortenik. Anyaként ez nekem nagyon nem tetszik, már szóvá is tettem a nőveremnek, ő is látja, hogy ez nem oké. Sajnos naluk nem túl jó a családi helyzet, a kislányuk nem véletlen ilyen, de nem akarom, hogy akárhányszor találkozunk velük, az én lanyomon élje ki a benne felgyult feszültséget. Ti mit tennétek a helyemben hogy lehet ezt intelligensen kezelni?
2020. febr. 7. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ezt nem értem: Mért a nővérednek mondod? Tán azt kéne leállítani, aki csinálja. Nem kell a nővéred gyerekét óvnod, a sajátodat kell!
2020. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván neki is mondom, csakhogy ő is 2 éves meg. De tudja, hogy rossz, amit csinál, ugyanis akkor utana egyből elszalad.
2020. febr. 7. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Kedvesen szólj rá a kislányra, hogy ezt ne csinálja, rossz a te kislányodnak. Minden alkalommal, amikor ilyesmit tesz. Előbb-utóbb csak lesz hatása.

Nővérednek annyit mondj, hogy a családi problémákat már csak azért is rendezniük kéne, mert lám, már a gyereken is látszik a hatása.

2020. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szólj a gyerekre is.. A nővéred nem szól rá?


Hasonló nálunk is volt, a fiam idősebb 7 hónappal a testvérem fiánál. Volt hogy harapta őt, volt h ütötte (ha mondjuk játékot elvette tőle és volt hogy ellökte... Kb 1,5-2,5 éves kora között) természetesen raszoltunk, elmondtuk neki miért nem szabad stb...

most 3,5 a fiam és imádják egymást, gond nélkül tudnak együtt játszani, így azt gondolom ez a nővéred kislányánál lehet életkori sajátosság, viszont rá kell szólni mindenképp, hogy tudja, hogy nem helyes amit csinál, és ne vegye természetesnek hogy ezt szabad

2020. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a gyerekeknek kell rendezni


Nem bántja.. nem szándékosan bántja..



Nekem pont az ölelgetős esetenként odacsapós a lányom.

Különbség,hogy ô a kicsi.

/ kifejezetten kicsi/


Amikor “odacsap”, azt én kezelem. Nem hagyom...

A partner anyukák hasonlóan vélekednek és hagyják a gyereküknek megvédeni magukat.


Van egy nagyon mimóza kisfiú a csoportunkban. Rá figyelünk, hogy ne ölelgesse senki.. a simogatást/ érintést sem szereti.


De a játékok kinél legyenek és egyebeket is hagyjuk elintézni egymásközt.”, amig nem agresszívak.


17 hónapos a lányom

2020. febr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!