Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol kezdi erteni a baba...

Mikortol kezdi erteni a baba amit mondunk nek?

Figyelt kérdés
7 hos es mondom neki h hol van apa hat baromira nem nez ra. Ugy erzem fogalma nincs meg rola h mit beszelunk. Vedono szerint mar kellene

2020. febr. 10. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves a kicsi. Érti, amit mondunk. Az mar más h érdekli, vagy sem. 7 hósan még nem kell ilyeneket tudnia.
2020. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell 7 hósan. "Imádom" az ilyen védőnőket. Ne foglalkozz vele.


Egyébként mi olyan 9-10 hó körül kezdtük el észre venni, hogy érti amit mondunk. Beszélgettünk a férjemmel, hogy ideje menni pancsizni (fürdetni a gyereket), mire a fiam bemászott magától a fürdőszobába :D Nálunk pl a pancsi volt az első amit értett, utána már figyeltünk rá. Az anya-apa csak utána jött :D

2020. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves a kisebbik fiam,most kezdi el érteni amit mondunk neki,de csak az egyszerűbb dolgokat persze
2020. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaj de jo koszonom megnyugodtam :)
2020. febr. 10. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 hónapos a babám, és mintha a kutya szót értené :-D de biztosak nem vagyunk benne :-D
2020. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8,5 hónapos kislányom brutál dolgokat megért. Felismeri a családtagokat (apa, anya, papa, mama, dédi), mutat a tárgyakra (hol a tükör, hol az autó, stb). Felismeri a játékait (hol a labda, hol a cica), képes egy bonyolult folyamatot megcsinálni csak az alapján, hogy mondod neki (Hozd ide a labdát, tedd bele a dobozba és tedd rá a tetejét. Ez egy mai példa.) Tud tapsolni, pápát inteni, pacsit adni, ha kéred. Testrészeit egyáltalán nem éri még viszont. Ezen kívül kapaszkodva jár. Én már azért aggódom, mert ő meg túlságosan előre tart, ez sem túl jó.
2020. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1 éves és még annyira nem látnám, hogy ért mindent.

Ha azt mondom valamire, hogy nem, akkor abbahagyja. Ha szólok neki, odajön. Ha mondom hogy tapsi, akkor tapsol.

Vagy ha keresünk valamit és kérdezem hogy hova tetted, pl cumi, nyuszi,akkor keresi velem, van hogy megtalálja. Kb ennyit ért.

2020. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Huuu... Akkor nálunk vagy nagy bajok vannak a fiamnál, vagy nagyon okos és ügyes kisember, mert még csak most lesz 3 hónapos, de már érti és ránéz arra mikor azt mondom neki, hogy ott az apa, hol van apa?


Meg van neki egy kedvenc virága, amit nagyon szeret nézegetni... Biztos tetszik neki, hogy zöld és fura alakja van. (Több mindennél észre vettem, hogy tetszik neki a zöld szín)... Így mikor mondom neki hogy ott a virág? Akkor oda néz a virágra. Vagy ugyan ez van az egyik ablak disznél is. (Szarvas). Illetve van neki egy kedvenc plüss játéka amit úgy kaptunk és el volt téve, és ki akartam dobni, de még sem tettem és egyből elfogadta a többi játékával szemben...


Meg mikor hisztizik, mert már most hisztis, akkor mindig mondjuk neki apával, hogy panaszkodjon, mondja mi baja, miért sír? És hisztisen baba nyelven el kezdi mondani a magáét, míg meg nem nyugtatjuk.


Hozzá teszem, nagyon sokat beszélek hozzá és figyel is rám és sokáig el is beszélgetünk főleg reggel mikor felkel.

2020. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Előző, nincsenek bajok a gyerekeddel, csak ilyenkor az elején még hajlamos az ember beképzelni ilyeneket..

Semmi tudatosság nincs még ebben, csak te hiszed, véletlen néz oda pl.

Nem bunkóságból írom, tényleg így van.

Én is azt hittem anno mikor a kicsim ennyi idős volt, hogy jaj de ügyes, már érti ezt is azt is, ránéz erre arra pont mikor mondom neki meg ilyenek.

Most hogy 1 éves és odamegy az ajtóhoz, mutat ki és mondja a kutyánk nevét mostmár tudom, hogy tudatos, az amit annak hittem nem volt az, csak annak akartam hinni.

2020. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
8-as, mindenféle rosszindulat nélkül mondom, hogy nincs csodagyereked,ezek nem tudatos dolgok,amiket leírtàl. Ja és egy 3 hónapos gyerek nem hisztizik ;) Ranschburg Jenő könyveit ajánlom a témában :)
2020. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!