Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2évesen már tényleg beszélnie...

2évesen már tényleg beszélnie KELLENE? Még szavakat se mond, kezdő szótagokat se. A mammmma, baba, nyeenyee meg ilyenek mennek.

Figyelt kérdés

a környezetünkben hasonlóan vannak a kisfiúk,azért sem aggódtam, de most sokan írják egy másik kérdésemre, hogy már kellene beszélnie.de most komolyan, én miért nem ismerek mondatokban beszélő 2éves gyereket?ismerek 2éves gyerekeket a családban is vannak, meg játszóra is járunk, de nem beszélnek, főleg a fiúk nem.akkor gond van velünk?

hozzáteszem én továbbra sem aggódom, csak érdekel a véleményetek.


2010. júl. 23. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha fiúgyerek hároméves korában beszél, az is normális, ők később beszélnek. Ha mond szótagokat, akkor hall, ha az értelmével lenne baj, azt már észrevettétek volna. Türelem, sok (egyelőre egyoldalú) beszélgetés, mondókázás, éneklés.
2010. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem már kéne beszélnie! Nem okvetlen összetett mondatokban, de aránylag érthetően.
2010. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem azért egyszerű kétszavas mondatokat, kis mondókákat kellene ismernie, használnia.

Nme lehet, hogy túlságosan megértitek ezeket a gügyögéseket? Kicsit tegyél úgy, mintha nem értenéd, Kényszerítsétek kicsit a beszédre! és taníts neki baba mondókákat! Én későinek tartom, hoyg még nem beszél. Egyszerűbb dolgokat ki kellene tudnia fejezni már.

Mit csinál ha éhes, vagy rajzolni szeretne? Húzogatja szoknyádat, vagy mit?

2010. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
A füle jó?
2010. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Latinul még nem.
2010. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem mind 3 gyerekem beszélt már 2 évesen!Nem azt mondom hogy hibátlanul de azért érthetően!2 és fél éves a legkisebb és a nagyobbiktól hallott ovis mondókákat fújja!

A szomszéd kisfiú most töltötte be a 2 ő is mondatokban beszél!Lakik a házban még 1 kisfiú aki augusztusban lesz kettő de ő pl csak a baba,vau,cica és ennyi!

2010. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2 eves kisfiam mar mondatokban beszel,ragoz.

Erdemes lenne megmutatni szakembernek,lehet nincs semmi gond,de lehet egy kis rasegites kellene.

2010. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Az öcsém is ilyen volt. 2évesen még nem beszélt, csak mutogatott. Most viszont le sem lehet lőni, annyit dumál. :) Szerintem ez is egyénfüggő.
2010. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 4 kislányom van.Az első 2 éves épp hogy elmúlt és gyönyörűen mondta a mondókákat és tőmondatokban beszélt.A második lányom 3 évesen csak apa ,anya,repülő,mama ,papa,baba de többet nem volt hajlandó mondani.Aztán egyik napról a másikra elkezdett beszélni.A harmadik lányomnak, mint utóbb kiderült megkésett beszédfejlődése volt,4 évesen kezdtük az ovit,az ovónők teljesen ki voltak akadva hogy hogyan fogják megérteni mert beszélt ugyan de rajtam kívül senki nem értette,logopédus foglalkozott vele 3 évig ,most 9 éves és gyönyörűen ,tisztán beszél.A negyedik lányom most 2 éves múlt 1 hónapja és szépen kezd beszélni.Már mondókázik is de nem tisztán,és kezdi összekötni a szavakat is .Néha már 3-4 szót is sikerül mondatokba rendeznie.Szóval nekem volt "mindenféle"gyerekem,sokszor engem is kiakasztottak az emberek a 2.és a 3.gyerekemnél hogy vigyem fülészetre meg pszichológushoz.Én nem foglalkoztam senkivel és láss csodát mégis megtanultak beszélni!És szerencsére semmi hátrányuk nincs a többi gyerekkel szemben akik már 2 évesen folyékonyan beszéltek.Addig is folyamatosan tanulnak míg nem beszélnek is aztán amikor úgy gondolják hogy van mondanivalójuk számunkra akkor úgyis elkezdenek beszélni.
2010. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak eldugult a füle 1,5 évesen egy megfázásnál, de csak kétévesen jöttünk rá. Közben nem tanult újabb szavakat.
2010. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!