Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babátok,...

Mennyi idős volt a babátok, mikor először vittétek magatokkal bevásárolni? Milyen sűrűn jártok vele?

Figyelt kérdés

A férjemmel ezen mindig "vitázunk", szerinte vinnem kéne mindig, mert az jó a babánknak, úgy fogja megszokni az embereket is stbstb. Szerintem meg nem igényli, hogy hurcibáljam mindig magammal, nem nagyon köti le a bolt, általában sírás lesz a vége, ha beviszem magammal. Nem gondolom, hogy ettől fog szocializálódni, és ez nekem se és neki se jó, ha üvölt, amíg ki nem jutunk a boltból.

0-24ben mindig velem van, olyan nagy kérés, hogy vigyázzon rá 1 óra hosszára, amíg bevásárolok? Nekem is jó legalább ennyi időt egyedül lenni. Nem kell kapkodnom és mindent idegbeteg módjára gyorsan dobálnom a bevásárlókocsiba, mert látom, hogy görbül a szája és nem akaro, hogy végig üvöltse a boltot.

Tényleg szüksége van erre a babának, és én gondolom rosszul?

Vagy túl éli, ha még nem "kell" boltba járnia?


5 hónapos baba anyukája



2020. febr. 14. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs ra szüksége. Először akartam javasolni az online bevásárlást, de utána olvastam, hogy neked ez lenne a kikapcsolódás! Beszéld meg a ferjeddel, magadra hivatkozva!


A gyerekkel meg menj kerekitore, baba tornara, babaklubba az a neki való program, nem a bevásárlás.

2020. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs rá semmi szüksége. Akkor viszem, ha nincs más alternatíva. Inkább sétálunk, motorozik, játszóterezik, kisbarátokkal “szocializálódik”, klubbozunk, stb mint boltoltassam, mert az legtöbbször ráér akkor is mikor a férjem hazaért munkából. Én is gyorsabban ès jobban haladok egyedül, ő meg lehet egy kicsit kettesben az apjával.

Sőt szörnyen galádot mondok: ünnepek közeledtével, mikor millióan vannak egy-egy bevásárlóközpontban és mi is nagyobb vásárlást tervezünk sem visszük magunkkal. Mama vigyáz rá addig vagy a húgommal és az unokatesókkal bandázik.

Már 2,5 éves, de ez a rendszer nekünk bevált.

Nem lehet, hogy csak a férjed nem akar kettesben maradni vele?

2020. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
2 hetesen, letakartam a babakocsi elejét, de azért levgő is ment be azóta is megyünk össze vissza nem kapot el s3mit
2020. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Az 5 hónapos babának teljesen mindegy. Amikor már ovis fontos lehet, hogy megtanulja a gyümölcsöket, meg a vásárlás menetét, de pár hónaposan nem cipelném magammal a boltba.
2020. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Menjen vele a ferjed bevasarolni, te addig fess hajat, sorozatozz, baratnozz...
2020. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Én viszem és szerintem ártani nem árt, hogy nem a 4 fal között van állandóan. (Gondolom, mivel a szocializációt mondta a férjed, máshova sem viszed.)

Nekem szeret a babám a boltba nézelődni,lenyűgözi a sok szín.

2020. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi általában hárman járunk nagybevásárolni 1 hónapos kora óta. Vele sosem volt gond, most, hogy már másfél éves sokkal nehezebb, mert hisztizik és pakolna mindent.

Szerintem nembaj ha szokja az ilyen helyzeteket is, viszont az nem világos számomra hogy a férjed azt akarja, hogy ketten menjetek a gyerekkel? Én el se bírom egyedül a teli bevásárlókocsit a gyerekkel...

Ha hárman mennétek az oké, de akár ő is bevásárolhat ám egyedül...

Bírom az ilyen pasikat, mindent a nő csináljon? Az én párom munka után hoz mindent amit kell, hétvégén pedig hárman megyünk. De ha pl ruhavásárlásról van szó akkor én se viszem a gyereket, addig itthon van az apjával, ennyi jár minden anyának...

2020. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először vittem? 3 hetes volt, DM-be mentünk. Azóta is szinte minden délelőtt megyünk, egyik nap tesco, aztán DM, piac, gyógyszertár, minden nap más, mikor mi kell. Most lesz 2 éves, ő mindig is szeretett bevásárolni járni velem, sosem kapott el semmi betegséget. Délelőtt vásárolunk, főzünk, heti 1x mondókás foglalkozás 6 hónapos kora óta, délután pedig játszótér, ilyenkor télen is.
2020. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os, viszem a mamához, dédmamához, ükmamához, papához..vagy ők jönnek, nem zárom be ne aggódj! :P

Falun lakunk, nincs annyi lehetőségünk, mint az utolsó válaszolónak.

2020. febr. 14. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!