Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Bevállalnátok egy harmadik gyereket egy egészséges és egy down szindrómás gyermek mellé?

febr. 14. 23:15  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
nem, így is elég nagy szopás egy beteg gyerekkel

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont febr. 14. 23:18 Privát üzenet
Nálunk az első beteg (de nem Down), bevállaltunk egy másodikat, de harmadikat akkor se vállalnánk, ha mind egészséges lenne.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont febr. 14. 23:28 Privát üzenet
Nem

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/18Időpont febr. 14. 23:30 Privát üzenet
Nem.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/18Időpont febr. 14. 23:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Második válaszadó nálatok mi a betegség?

# 5/18Időpont febr. 14. 23:31 Privát üzenet
Nem, sőt a Down szindrómást sem vállaltam volna. Lehet lepontozni.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont febr. 14. 23:34 Privát üzenet
Nem

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/18Időpont febr. 14. 23:37 Privát üzenet
Igen. 😊 Nálunk a második szívbeteg, született még 2 egészséges kistesója a nagy mellé.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/18Időpont febr. 15. 00:17 Privát üzenet
Nem sőt, a down szindrómást is elvetettem volna ahogy tudomást szerzek a problémáról. Habár lehet, hogy két testvér könnyebben megbírkózik majd a “kolonccal” mint egy, ha majd egyszer a nyakukba szakad... Sajnálom ha kegyetlenül hangzik de én képtelen lennék tisztességesen felnevelni, nem hogy ha még mellette lenne 2 gyerek akiknek szintén a legjobbat akarnám. Szerintem a jelenlegi felállás is éppen elég nagy kihívás.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/18Időpont febr. 15. 00:26 Privát üzenet

Ismerek.olyat, ahol egeszseges utan beteg lett a masodik erkezo es utana keretlenul de jott a 3. Szerintem en nem tudtam volna bevallalni es ok se igy kepzeltek ilyen gyorsan, de most egyaltalan nem banjak es elotte se bantak.

Sokan beteg gyerek utan bevallalnak mèg kistesot. Mivel nekem is van beteg gyerekem tudom, hogy ilyenkor kicsit ugy karpotolna magat az ember, hogy olyan jo lenne egy vagy még egy egeszseges. En miutan mar tudhato lett beteg vagy hat eselyes, hogy nem lesz teljesen egeszseges szinte azonnal akartam volna kistestvert. De gyozott a jozan paraszti esz. Most meg mar tul oreg vagyok hozza.

Down szindroma azert azt gondolom valamivel "egyszerubb" (az egyetlen olyan ahol lehet donteni a betegsegre szures es annak pozitiv eredmenye ellenere, hogy az anya meg akarja-etartani vagy sem), egyreszt te latod mennyire a sulyos kategoriaba esik bele a gyermeketek, lesz-e a kozeletekben kesobb lehetoseg napkozisvagy bentlakasos otthonba beadni (szinte mindenhol.vannak jo helyek mar) es ezt nyilvan hosszabb tavra elore kell gondolkodnotok (nem mostanra). Es te tudod hany eves vagy es ha nekifuttok egy ujabb babanak, akkor ha annal kiderulne idoben, hogy beteg, akkor meg tudod-e lepni azt, hogy elveteted vagy kepesek vagytok ujabb beteget bevallalni. Ez nem ijesztgetes, meg nem fwltetlenul ismetlodik csak ezzel tisztaban kell lenni, ha veletlenul a peches kategoriaba tartoznatok.

Aki mev itt irta a mindenkinek szvast az azert realistan elgondolkodhatna, hogy tobb egeszseges gyerek jobban tud majd a szulok halal utan is gondoskodni a betegtestverukrol, mint 1. Es aki ilyen csaladba no bele az amugy se tehernek erzi a beteg testvert. Ezt csak mi kivulallok magyarazzuk bele es sajnalkozunk. Ok zermeszetesnek veszik.

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/18Időpont febr. 15. 00:45 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol lehet találni a harmadik kerületben jó állatkereskedést? ahol egészséges tengerimalacot lehet kapni?
Egészséges,26 hónapos kisfiú lábára milyen márkájú cipőt érdemes venni? Egyik harántemelt, másik szupinált, harmadik kínai. Hol keressem a megfelelőt?
3 hete született három törpehörcsögöm. Az egyik teljesen egészséges, de van amelyik csak az egyik szemét nyitotta ki, a harmadik pedig egyiket sem. Mitől lehet ez? És mit lehet velük csinálni?
Teljesen kiborultam. Harmadik gyerekünket várjuk, két lány van eddig és mindenki azt kérdezni: Na fiú lesz? Nem is tudjuk még és egyébként is teljesen mindegy, csak egészséges...
Van olyan akinek 2 egészséges gyerek után Down kóros lett vagy akart lenni a harmadik? Vagy hallottatok már ilyet?
Hogy lehet az, hogy Rubint Réka császárral szülte meg harmadik gyerekét, mikor ő is egészséges, a gyerek is egészséges, ráadásul kicsi súllyal született a gyerek?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!