Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hós babátok miket tud már?

15hós babátok miket tud már?

Figyelt kérdés
Enyém,jár,labdázik,babanyelven sokat beszél,érthető szó 3 kb,állatok hangját utánozza,szereti a zenét,táncol,mondókákat kezd mutogatni, iszik pohárbol de én fogom, próbálkozik kanállal de 1perc után csak játszik vele, kézzel eszik valamennyit egyedül,de aztán azzal is játszik. Ha kérdezem h éhes e vagy kére e inni nem válaszol sehogy. Puszit ölelést ad kérés nélkül,megnevez tárgyakat,de nem hasonlít.cumi=dede. Eljátszik egyedül legóval pl egész sokáig 20-30 perc, ceruzával firkál, simogatja szépen a kutyánkat, Hirtelen ennyi jutott eszembe,ez elég most,vagy kéne mást vagy többet tudjon már?

2020. febr. 16. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen jól fejlődik a kicsid, nagyon ügyes. :) Az én lányom is 15 hónapos. Jár, folyton beszél a saját nyelvén, de amúgy kb 15 szót tud. Ha bármit kérdezünk nemmel válaszol, mert az igent nem tudja :D kanállal csak játszik, viszont kézzel szépen eszik. Táncolás itt is megy:D tárgyakat kérésre odaviszi, ha mondom, hogy keresse meg apát,megkeresi. Sokat utánoz, arcmimikát, köhögést, vagy cselekvést. Viszont az én lányom nem igazán ül meg 20-30 percig. Folyton mozog :D nagyon figyelni kell rá,mert asztalra, szekrényre felmászik. Ölel, puszil Ő is.Formabedobózik, azt nagyon szereti. Van egy bébibtaxij azzal kb 1 hónapja tud menni. Közvetlen az emberekkel, gyerekekért oda van. Ennyi jut eszembe. Ja és az hogy nem hasoblít amit mond az nem baj. Nálunk a kell helyett azt mondja hogy nádün. :D
2020. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit tud az én 15 és fél hónapos kisfiam is. Kivéve, hogy ő még nem jár csak kapaszkodva (megkésett a mozgásfejlődése).

Ő is nagyon szeret építeni, 20-30 percet elvan vele. Értelmes szava kb. 4 van (apa, baba, papa, mama), de sokkal többet megért.

Ő is szereti a macskánkat simogatni.

Puszit a múlt héten kezdett el először kérésre adni.

2020. febr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg! Enyém is hoz mesekönyvet plüsst,amit kérek. Tegnap mondtam,hogy megyünk pelenkát cserélni és ment a pelenkázóhoz. Nagyon szereti a könyveket lapozni,rövidebb mesét végighallgat. Fényképről felismeri a családtagokat,magát is. Ma átmentünk gyalog a dédihez 5percre lakik,szépen jött kézenfogva.
2020. febr. 16. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

14.5 hónapos. Járni, szaladni, mutogat, ha kell valami. Pohárból tud inni, de sajnos mindig kiönti pár korty után. Kanállal próbálkozik, de inkább csak mártogatja az ételbe, kézzel eszik 6 hónapos kora óta így szépen eszik, már amennyire szépen tud enni egy baba.

A nagybácsi nevét tudja, mindig mondja. Volt itt egy kutya kb 1 hónapig vigyáztunk rá, az ő nevét is tudja. Ha elköszönünk akkor integet. Szokott "telefonálni" Valamit mindig a füléhez rak és mondja, hogy 'háló' aztán babanyelven fecseg. Ha be kakil akkor mondja, hogy 'káti'. Ezenkívül tudja a baba, papa, mama, kaka. Puszit nàlunk nagyon régóta ad magától is és kérésre is. Ha valami tárgyat elvesz pl. A konyhaszekrényből akkor kérésre visszateszi. Amúgy szeret rámolgatni, labdázni, tolni-húzni ajtót és tárgyakat, szokott bújócskázni is, ha énekelünk akkor ő is igaz semmi dallamérzéke. Magától felveszi a sapkáját, de hosszú távon nem viseli el magán. Mostanában elkezdte magát és engem is fésülgetni a hajkefével. Ha mondom apa ott van akkor elkezdi keresni. :D Ha valamit a szájába/kezébe vesz és nyújtom a kezemet, hogy köpje ki/adja oda akkor vagy oda adja/ki köpi, vagy elszalad, vagy le ül a földre és sír. :D

Amikor meleg ételt kap akkor fújogatja.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Amúgy nagyon okos kislány, rengeteg mindent megért,fizikailag is nagyon gyorsan kezdett fejlődni.

2020. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor kis különbségekkel ugyan azt tudják 😊köszönöm a megnyugtatást
2020. febr. 17. 12:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom én miért nem 100%ot kaptam, de ha valakinek fáj, akkor remélem sok álmatlan éjszakában lesz része a válaszom miatt. :)
2020. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszéltek hozzájuk egész nap? Én nem vagyok olyan beszédes. Vannak olyan részei a napnak mikor ő zenét hallgat,táncol vagy elvan valamivel,en főzök vagy valami akkor nem beszélek hozzá.
2020. febr. 19. 15:52
 8/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok: én sem vagyok beszédes. Nem beszélek egész nap hozzá, főleg akkor nem ha elmerül valamiben. Mostanában jól elvan egyedül is. Persze vannak nyűgösebb napjai, mint a mai. Ilyenkor jobban igényli a jelenlétemet.
2020. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én sem vagyok nagyon beszédes, de szerencsére mindig van kivel beszélgetnie, sokan jönnek vagy a szomszédba és olyankor mindenki nyomja neki.
2020. febr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!