Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha az apja mindenár...

Mit tegyek ha az apja mindenáron a saját utónevét akarja adni a közös kisfiunknak? Állandó vitázás lesz belőle ha feljön a téma.

Figyelt kérdés
Ahányszor feljön a téma csak azt fujja, hogy nem érdekli mert őt, az apukáját és a nagyapját is így hívták és a fia is ez lesz?(Károly) engem meg se hallgat. Mondtam akkor legyen még1 neve is ahogy majd en fogom hívni de azt mondta ki se találjam hogy mindketten máshogy hívjuk majd... nem akarom megsérteni mert annyira fontos neki de közben meg szétvet az ideg hogy nem érdekli eggyaltalan a véleményem... mit lehet ilyen helyzetben tenni?

2020. febr. 16. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer uljetek le nyugodtan, és mondd el neki, hogy tiszteletben tartod a kereset, de ő is tartsa tiszteletben a tiédet. A gyerek egyik neve legyen Károly, a másikat viszont hadd válaszd meg te. Bár valóban nem jó ötlet, ha mindkettőtök máshogy hívja, de nem kell a nevét becézni, lehet Picúr, vagy ilyesmi (nem nagyon tudom, hogy szoktak meg becezgetni, ilyenkor egy se ugrik be:D).
2020. febr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Én azon is elgondolkoznék, hogy vajon valóban a gyereket akarja-e az ilyen vagy csak a génjeit örökíteni meg bizonygatni, hogy letett valamit az asztalra.
2020. febr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Uljetek le es mondd meg neki, hogy neked nem tetszik annyira, hogy ezt a nevet add a gyereknek. Meg különálló, saját személyiség, had kapjon “uj@, saját nevet. 2. névnek adja a Károlyt.


(Ha veszi a poént bökd oda hogy te nyomod ki es teged kérdeznek úgyis a névről :D)

2020. febr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Szulesnel teged kérdeznek meg úgyis.

Legyen X Y Károly... Masodiknev legyen Károly. De mindenkinek ugyanaz a név?... Ha majd kell valami akkor karoooly gyere ide és oda megy mind a kettő?... Hülyeség második névnek jolesz de ennyi.

Úgyis te szülsz, legyen neked is szavazati jogod.

2020. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó erre mérget ne vegyél. Nálunk mikor a gyerekek megszülettek, mind 2 alkalommal a férjemet kérdezték, hogy mi a neve a gyereknek.
2020. febr. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

"Egyszer uljetek le nyugodtan"


Az ilyen egybitesekkel nem lehet leülni sajnos.

2020. febr. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam sürgősségi császár volt, úgy bekábítottak, hogy nálunk az apa mondta a gyerek nevét, mert kb magamról alig tudtam.


Mi sem tudtunk megegyezni,amit elterveztünk a másik leszavazta :-D

Azt csináltuk, hogy soroltam az utóneveket és ami mindkettőnknek tetszett azt kiírtuk. Aminél egyezés volt, az lett a neve.

2020. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen meg se hallgat... csak annyit mond ha feljon a téma hogy megmondtam hogy ez és kész...
2020. febr. 17. 12:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat akkor mondd neki hogy te szeded a cuccod es majd mész egyedül szülni.

Ilyen emberrel nem tudnék együtt lenni, gyerek miatt sem.

Nálunk sem volt egyetértés, sőt... hónapokig nyuztuk egymást mire meglett a név, de soha nem mondta hogy márpedig az lesz amit o akar... hat meg mit nem 😱😱

2020. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy oké, de akkor a te vezetékneveddel :D megnézném a fejét...
2020. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!