Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan feláll?

6 hónaposan feláll?

Figyelt kérdés

A kisfiam születése óta járunk tornára, ahol mindig a korát megelőző feladatok voltak. Mostanra ott tartunk, hogy kapaszkodva feláll. De ugye ez meg korai. 🤦‍♀️

Most mit tudok csinálni? Persze amikor vele vagyok nem engedem,de előfordul,hogy nekem is van dolgom konyha/fürdőszoba és ilyenkor kiságyban van. Abban mindig feláll. 😔 (kúszás, mászás, ülés megy. Tízórai, ebéd, uzsonna kiváltva. 8200 gramm)



2020. febr. 18. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

De minek jártok tornára?

Még a kúszás is korai (értsd: a legtöbb baba nem kúszik ennyi idősen).

2020. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sérülten született. Plexus beachialis,felkarideg sérülés. Bénán lógott a bal karja. Kapott elektroterápiát, és tornát. 4 hetesen már forgatták hátáról hasára. Mostanra nagyon szepen használja a karját. Ugyanúgy, ahogy a jobboldalit. Laikusként nem is látom az eltérést.
2020. febr. 18. 14:18
 3/13 A kérdező kommentje:
Jav. brachiallis
2020. febr. 18. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Anno az én fiam is 6 hónapos felállt, 7 hónaposan a bútorok mellett lepegetett és 8 hosan önállóan ment. Sosem fogtam vissza, ha nem bírna el magát akkor nem csinálna. :)

Babák mind mind máshogy fejlődnek, most a legkisebb öccse 1 évesen állt csak fel, de ezzel sincs semmi baj. Most már 10 éves nagyfiú, semmi rosszat nem látok ebben, hogy ilyen korán csinált mindent. Nincs tanulási probléma sem.

Innentől nem lesz egy szabad perced sem 😝

2020. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Eddig sem volt a bűntudattól. Nagyon nehéz szülés volt, elhúzódó kitolással. Az én hibám, hogy megsérült. Próbálom non-stop jelenléttel "orvosolni" az akkori bénaságom. Megkap mindent, meg még azon is túl. Csak most azzal riogatnak, hogy mindenféle tanulási nehézségei lesznek. 😥😥😥
2020. febr. 18. 14:30
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Az én lányom is felállt 6 hónaposan, nálunk az orvos azt mondta ha magától, anélkül hogy mi segítenénk neki megcsinálja akkor hagyjuk(minden bútort nem lehet kitolni a helységekből, hogy ne tudjon mibe kapaszkodni) mert képes rá ,kész arra hogy csinálja.Gyorsabb a mozgásfejlődése aztán annyi.
2020. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd állni, amit magától csinál, az nem árt. Nem kórosan korai, átlagtól gyorsabban fejlődik de nem gond ez.
2020. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Amit magától csinál az ellen nem tudsz tenni. Lehet, hogy a torna miatt kicsit gyorsabban halad, de az még nem feltétlen káros.
2020. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
A legnagyobb nekem is állt 6 hónaposan, semmi baj sincs vele. 😊
2020. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Általában feszes izmok miatt állnak fel hamarabb, mert az kényelmesebb nekik.


Ezt egy dévényes mondta nekem, mikor említettem h a családban 2 gyerek is felállt hamar, egyik 5 honaposan... Ő tsmt tornára jár, most 5 eves


Nem tudom milyen tornára jártok, ha gondolod vidd el dévényeshez.


Szintén dévényes mondta h bizonyos gyakorlatokkal lehet gyorsítani a babák mozgás fejlődését, bár ő ezt nem támogatja, de elkepzelheto h nálatok ez áll fenn.

2020. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!