Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz 2 gyerekkel...

Mennyire nehéz 2 gyerekkel úgy, hogy a nagyobb 2,5éves mikor a kicsi megszületik?

Figyelt kérdés
Szóval a nagy nem bölcsis, 3évesen megy oviba. A hétköznapokra gondolok,hogy hogyan látjátok el,nyugtatjátok,altatjátok úgy a kicsit,hogy a nagy is még tulajdonképpen kicsi? A lányom most 15hós, 2hónapos koráig volt hasfájós,akkor sok figyelmet,ölelést,ringatást igényelt, emellett nem tudom hogy foglalkoznék a nagyobbal. Tudom már sokan megoldották előttem ,de én most káosznak látom ezt a helyzetet. De bizonyos okok miatt kb il,en korkülönbséggel szeretnénk a másodikat Persze a férjem segít mindenben,de ő nagyrészt dolgozik mint minden apuka.

2020. febr. 19. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem volt nehéz, mondjuk szerencsém volt, a kicsi csak evett és aludt, a nagy meg már elvolt egyedül is, pedig babának ő nagyon nehéz eset volt, le sem lehetett tenni mert egyből ordított
2020. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Érdekelnek a válaszok, mert augusztusban születik a kistesó, a lányom ekkor 2 és fél éves lesz.


Énis ugyanígy rettegek, hogy hogyan fogjuk megoldani. Meg, hogy hogyan fogja fogadni a nagy a tesót, hiszen igazából fogalma sincs arról mi az a kistesó.

2020. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk 2 év 1 hónap a korkülönbség. Én később szerettem volna másodikat, nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan sikerül (az elsőre nagyon sokat vártunk). Piszok nehéz volt, a nagymamák segítsége nélkül megőrültem volna. Igaz, a nagyobbik nekem fiú, és nagyon sok figyelmet, foglalkozást igényelt, a kistesót sokáig nem szerette (először nem vett róla tudomást, aztán kifejezetten bántani akarta). Amikor a nagy ovis lett, onnantól határozottan jobb lett a helyzet, napközben többet tudtam foglalkozni a picivel. Szóval az eleje nagyon nehéz lehet, később viszont vannak előnyei a kis korkülönbségnek, pl. egymással is tudnak játszani, együtt járhatnak (egy ideig) oviba, suliba, táborozni stb.
2020. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk 13 hónap van a 2 nagy között, én nem éreztem nehéznek az elejét sem. Mondjuk nekem a nagy hatalmas könyvmániás, úgyhogy szopi közben simán elvoltunk, hozott könyvet és olvastunk. 😊 Ahogy nőtt a kicsi pedig rengeteget játszottak együtt, imádják egymást az elejétől. Éppen emiatt a kicsikkel sem vártunk sokat, 5 év alatt született 4 gyermekünk.
2020. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
2év 1 hónap van köztük. Rohadt nehéz. A kicsi hasfájós, most növekedési ugrás van. 0 24ben cicizik. Ha leveszem visit. Ha anyukám nem segítene be biztos, hogy nagyon nehéz helyzetbe lennék... Így is bőgtem már azon, hogy eltelt egy újabb nap és fekve nevelem a gyerekem.
2020. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bő másfél év van a gyerekek között. Egyre jobban megy a logisztika. Az első két hét volt húzós, amikor már nem volt segítség. De tök jól alakul a dolog.
2020. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Fu,ettől tartottam,hogy be kell vonni a mamákat is.Nálunk a mamázás le van korlátozva heti 1 re,így nincs semmi gond,de ha többször kérnék segitséget,azt hinnék,hogy beleszólásuk van a dolgainkba és az nem hiányzik,hogy velük is viaskodjak. Nekem lányom van, nem nehéz vele,csak az első két hónal volt sírós. Elvan sokat egyedül is, jön megy a lakásban,legózik,pakol stb,jó kedvű mindig,jól eszik,jól alszik,nem extrém hisztis csak normálisan. Remélem addigra ettől is nyugisabb lesz. Tápszeres az elejétől,nagyon bevált ez mindenkinek, a másodikkal is így tervezem,nem tudom ez könnyebbség e🤷‍♀️ talán az,és úgy tervezem h a kettőnk ebédjet rendelni fogom. Van olyan megbízható kifőzdés ismerős,ahol házias kaják vannak,változatos. Talán ez is segít eleinte. Az nagyon rossz lenne ha bántani akarná a kistesót,de ez sajna csak akkor derül ki,hogy mit szól hozzá.
2020. febr. 19. 13:32
 8/15 anonim ***** válasza:
Nálunk 34 hónap van. Nálunk különösebb gond nem volt főleg, hogy a kicsi könnyebben kezelhető gyerek mint a nagy. Nálunk nem volt a napirenddel sem gond mert a kicsit ugyan arra a napirendre szoktattam mint a nagyot. Persze egy egészséges kismértékű tesó féltékenység azért befigyel de minél idősebbek annál jobban összecsiszolódnak. Most 5 és 2 évesek lányok. Már tudnak együtt játszani. Most van egy kisebb időszakos nehézség a dackorszak a kicsinek meg megint szepás. Persze nekünk is vannak rosszabb és könnyű napjaink is.
2020. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk majdnem napra pontosan 2,5 év van a gyerekek között, a kicsi 15 hónapos korában ment a nagy oviba, tehát jó sokáig hármasban voltunk napközben. Az elején felváltva aludtak ebéd után, az gáz volt, idővel beálltak a kb egyidőben alvásra, onnan könnyebb volt a dolgom. Szerencsére a 2,5 évessel már meg lehetett beszélni, ha 5 perc nyugalomra volt szükségem, annyit kibírt ébredés után az ágyában pl. Főzni 2 naponta főztem este felé, ahogy az apjuk hazaért a munkából. Az eleje nem volt könnyű, de idővel belerázódtunk. Sok humor kell hozzá.
2020. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Épp elmúlik 2,5 a fiam mikor a tesó érkezik, június elején. Egyelőre nem sokat tervezek, mert a “nagyból” kiindulva sok értelme nincs, akkor és ott ahogy jobbnak látom ki fog alakulni.

A napközbeni altatás is pl ilyen, az esti már egyszerűbb mert nem leszek egyedül. Hordozni szeretném a kicsit nagy százalékban, főleg, hogy nyár lesz így sokat leszünk szabadban.

Meg fogjuk oldani, igazából már alig várom. A fiam már nagyon várja a tesót, kíváncsi leszek hogyan veszi majd az akadályt.

2020. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!