Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehéz természetű, ún. többembe...

Nehéz természetű, ún. többemberes gyermekem van vagy csak én érzem nehéznek a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hete töltötte az 1.évet. Első gyerek. De belőle kiindulva néha azt érzem nem is vágyom többre. Az ismerőseim mind mind olyan másképp mesélnek a hasonló korú gyermekeikről, ahhoz képest amit én élek át. Néha már az is eszembe jutott hogy vagy velem vagy a gyerekkel tuti nincs valami rendben amennyiben ennyire másnak kellene ennek lennie.

Előre is bocsi, szerintem hosszú leszek, de igyekszem rövidre fogni.

Tehát a fiam. Először is borzasztó aktív, egész nap alig alig áll meg/ül le. Még sokszor játszani is állva játszik. Szinte 6-7 hónapos kora óta azt érzem, hogy sosem tudok elég ingert biztosítani neki. A játékokat 1-2 hét alatt megunja. Persze mindig elő kerülnek, de nem bírok már annyi játékot venni, újdonságot kitalálni hogy legkösse őt. Egyébként alig vettünk neki játékokat, mindet örököltük vagy kaptuk szinte, de így is sok van. Neki mégse elég. Pedig tud velük játszani. A montestorri torony, a babalego, kisauto, karton dobozos építő, könyvek, csiki-csuki, formabedobó..ilyenek és hasonlóak vannak. Ezekkel minddel tud játszani, mégis sokszor csak 2-3 perc és már el is dobálja, mert megunja őket. Az kb 8 hónapos kora óta fel sem merül hogy betegyem a járókába/kiságyba mert ott üvöltésbe tör ki. Sokszor most már az etetőszékben sem bírja. Bármit adok 5-6 perc alatt megunja, kidobálja majd nyűglődik, sír hogy vegyem ki.

Mindent megért szinte, mégsem tartja be a tiltásokat, sőt sokszor úgy érzem mintha direkt feszegetné a határokat (persze tudom hogy ehhez meg túl kicsi). Sokszor hisztiszerű nyávogásokba, néha sírásokba tör ki, hátra vágja magàt, tekereg ha nem tetszik neki valami. De ez minden nap kb 5-10x is előfordul.

Borzasztóan akaratos. Amellett hogy szerintem okos. Szava ugyan még nincs, de meg tud csinálni mindent amit kérek tőle, megmutatja a játékokat, bútorokat, személyeket, testrészeit. Mutatja amit szeretne, és a számára érdekes dolgokat is. Szereti a mondókákat, énekeket. Talán az az egyetlen ami hosszabb ideig leköti. Van 2 ilyen könyvünk. Ezeket 20 percig és képes hallgatni, odahozza, mutatja a könyvben az állatokat és várja, hallgatja a mondókákat, énekeket. Ha kimegyünk akkor viszont ugyanúgy nem hallgat rám, kihúzza a kezét, menne a saját feje után. Megszoktunk nézni egy kutyát, onnan meg alig lehet elrántgatni.. egyszer viccből a plédben meghintáztattam. Megjegyezte és azóta folyamatosan mutogat a pledre, és várja a hintát. Viszont ha abbahagyjuk, hiszti van ezerrel. Tudom hogy nem tudja máshogy kifejezni magát, és ez biztos frusztrálja. Amellett kisgyerek még, akinek az a dolga hogy megismerje a világot. Nem is várok mást tőle. De néha azt érzem hogy az egész nap egy kűzdelem és hogy kudarcot vallok amiért le se tudom értekmes dolgokkal huzamosabb ideig kötni.

Egyébként az evése és az alvása teljesen rendben van. Majdnem mindet megeszik, darabosat is. Éjjel 9,5-11 órát alszik (az átlag a 10), nappal pedig 1x 2,5-3-at.

Tehát ezek abszolút rendben vannak, de azért sok minden más sokszor szinte katasztrófa. Múltkor itt volt anyósom. És a gyerek totál bedilizett. Még a szokásosnál is aktívabb és gyorsabb volt. Anyósom meg van 3-4 infarktust kapott hogy mindjárt kitörik a nyaka, keze, stb. Nem rosszindulatból de megjegyezte hogy minden tisztelete az enyém mert ha az ő gyerekei ilyenek lettek volna, ő idegbajt kapott volna. (Ritkán látja amugy a gyereket-de igaza van, én is ezt érzem néha.)

Egyébként úgy 90% az öltöztetést, pelenkázást alig bírja.

Mindig nehéz gyerek volt (legalábbis én annak éreztem) de most extrémen.

Mit gondoltok róla?



2020. febr. 19. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát... ne haragudj, de a leírásod alapján ő egy eleven, normális egyéves...

Az pedig, hogy az ismerősök milyen csodálatos idillről számolnak be az ő és tökéletes tündérkéjük mámoros kacagással telő napjairól regélve, mindig fenntartásokkal kezelendő. Mondjuk úgy, hogy le kell vonni pár százalékot.

De megértem, elhiszem, hogy nehéz.

Nem lehet, hogy kicsit sok a játék? Ekkora kicsik még meg tudnak zavarodni a bőségtől, nem tudnak választani. Azt próbáltad, hogy csak 1-2 játékot teszel ki egyszerre?

Ha ennyire szereti a mondókát, akkor miért csak két mondókáskönyvetek van? Vegyél még.

2020. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem akartam túlzásba esni, csak itt névtelenül könnyű és jóleső őszintének lenni. Én pont az idilli leírások miatt másnak (a családi kívül persze) ezt nem is merném így ecsetelni.


Igazad lehet a játékokat illetően.. megpróbálkozom az ötlettel. Mondókás könyvet is épp ma rendeltem.

Ha valakinek még van véleménye, ne kíméljen. (De ha lehet ne is ostorozzon)

2020. febr. 19. 12:47
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Először is, az írásod alapján az jön át, hogy intelligens, okos ember vagy, emellett nagyon jó anya. Szinte süt a mondataidból a fiad iránti szeretet.

Tudod, hogy abban a korban van, mikor minden érdekli, mindent meg szeretne ismerni, és azonnal, mintha úgy érezné, lemarad valamiről.

Szerintem jó az, ahogy foglalkozol vele, éri elég inger. Próbáld meg gyerektársaságba vinni, játszóház, baba-mama klub, jön a jó idő, játszótér.

Ezenkívül, kapcsolódj ki nélküle, legyen olyan programod, ahol csak magadra tudsz figyelni, amennyiben ez megoldható. Apuka tud vigyázni néha a gyerekre, hogy te elmehess barátnőzni, sétálni, vagy bárhová nélküle?

A kisfiaddal sincs semmi probléma, tipikus 1 éves. Az én nevelt babáim 9 és 10 hónaposak. Hasonló habitussal, mint a tiéd. Eddig szépen eljátszottak egymás mellett huzamosabb ideig, pár hete folyamatosan igénylik, hogy valaki foglalkozzon velük. Mindegy, ki. Nagytesó, apa, anya, csak legyen velük felnőtt vagy nagyobb gyerek. Ők se képesek egy játékkal sokáig játszani, nem köti le őket egy tevékenység még 10 percig sem. Életkori sajátosság. A tiednél is.

De ne aggódj, jól csinálod, csak szakíts időt magadra.

2020. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Nagyjából minden egyéves ilyen, messze van a gyereked a "többemberes" gyerektől. Majd óvodában fogja lekötni egy játék hosszabban. Az ikreim kétévesek múltak és kb. rájuk is igaz minden, amit te az egyévesedről írtál. Anyósod meg már nem emlékszik, erről van szó. A nagyfiam mindössze négy éves de nekem is az a benyomásom, hogy ő ennyi idősen nem volt olyan "gáz" mint az ikrek. Pedig de, csak az már elmúlt, megszépült, ennyi.
2020. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha szereti a mondókákat ajánlom a ki ette meg a málnát c könyvet. :P


Amúgy teljesen normális a fiad. Mindneki mást bír, te egy gyerekes anyuka vagy, de a fiad nem két emberes baba. :)

Ennyi. Én is ilyen vagyok.

Vegyél neki még pár könyvet. Mert most már hamarabb unja meg őket amúgyis.

2020. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Akkor most fogd magad ülj le ezekkel a játékokkal és játszál velük. Kiváncsi vagyok, hogy hány perc után unod meg öket...

Tényleg egy kocka bedobo játékkal te eltudsz játszani 10 percig? vagy kb amikor sikerül megunod?



Te vársz el túl sokat a gyerektöl, a gyereked totál átlagos gyerek. Akaratos is, de 1 évesen pont ilyennek kell lennie.


Amit tudsz tenni, hogy ne tegyél a gyerek elé minden játékot. Èn ennyi idösen 2 dobozra osztottam a játékok nagyrészét, és a két dobozt kb 2 hetente cserélgettem.


Felfedezö korban van, te meg gondolom gyesen vagy vele otthon, élvezd az idöt vele, és ne keseregj.

2020. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Az en lanyom is ilyen, 6-7 honaposan mar feallt a kanape mellett es kb azota se ult le azon kivul, amikor eszik :D eleinte aggasztott kicsit, de mar elfogadtam, o ilyen is kesz.17 honapos, a vilagbol kisetalna, ha hagynam, a babakocsiba mar honapok ota nem hajlando beulni, eleg akaratos is tud lenni bizony. Ok ilyenek es kesz
2020. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Az én lányom is ilyen + ő még megspékeli a rossz evés, kevés alvás kombóval.

Az jó ötlet, hogy tedd 2 vagy 3 dobozba a játékokat. Esetleg ha elérhető helyen vannak a dobozok, akkor tud magának kincset keresni.

Én a házimunkába is bevonom a lányom. Csipesz adogat, műanyag tálat pakol. Mondjuk nem fárasztja le magát, de 10 percig elvan.

Az igazi megoldás a játszótér, esetleg más gyerekekkel való játék. Ha nincs lehetőségetek ilyesmire, akkor keress egy biztonságos kinti terepet, ahol nincs forgalom, és labdázzatok, másszatok emelkedőre.

És!!! Engedd el a másnak tökéletes gyereke van dumát. Megsúgom: nincs! Vagy máshogy áll hozzá vagy jól titkolja.

Pont hétvégén találkoztunk a játszótéren a falu tökéletes anya-baba párosával. Anyuka elmondása alapján, ő még nem hallotta a fiát sírni, a gyerek folyékonyan beszél 1 évesen, stb (ami duma ilyenkor menni szokott)

Hááát....az a szegény gyerek a játszón végigüvöltött egy órát, egy árva mukkot se mondott, semmilyen kérdést nem értett meg, de készült róluk kép és este már ott villogott Facebookon a "Tökéletes családi délután".

2020. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
A te gyereked messze van a többemberestől. Egy normális egy évest irtál le, ez ilyen. Örültem volna,ha a naggyal ilyen egyszerű lett volna, de ő 3x ilyen durva a mai napig.
2020. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak te érzed így.

Egy teljesen átlagos, egyenletesen fejlődő 1 évesed van.

"Még sokszor játszani is állva játszik." 😂 - mint a gyerekek 99 %-a.

Tudod mi kellene nektek? Közösség. Baba-mama foglalkozás, hogy tisztába legyél milyen egy korabeli és ne legyenek irreális elvárásaid, és tudj örülni az egészséges, jól fejlődő gyerekednek. Aki egyemberes.

2020. febr. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!