Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után kezdett el...

Mennyi idő után kezdett el magától állni és járni?

Figyelt kérdés
Miután megtanult két kezes segítséggel menni, mennyi idő múlva állt önállóan kapaszkodás nélkül és indult el egyedül?

2020. febr. 19. 14:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen segítséggel nem szabad járatni a babát. Se vezetgetni, se járássegítőkkel. Kárt okozol neki, ne tedd.


Amúgy mindhárom gyerekem 13 hónapos kora körül engedte el a bútort, ami mellett felállt is indult el önállóan.

2020. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad megfogni a kezét! Rossz egyensúlyt tanul meg!


12 hónaposan állt fel és 14 hónaposan indult el egyedül, magától.

2020. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan állt fel és 11 hónaposan merte előszőr elengedni a bútort és menni egyedül pár lépést. 1 hét múlva egyszer csak keresztülsétált a szobán és onnantól úgy közlekedett, ez még a szülinapja előtt volt. Mi sosem járattuk direkt a kezénél fogva csak ha nagy ritkán ő kérte.
2020. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kétkezes segítséggel? 😱 Senki nem mondta, hogy káros, ne csináld, csak ártasz neki? Máshogy alakul az egyensúlya, terheled feleslegesen...

Egyébként lányom 4 hónapot ment bútorokba kapaszkodva mire elindult (18 hónaposan).

Fiam is 4 hónapig közlekedett így, csak ő kereken 1 évesen indult el.

Egyiküket se vezergettük.

2020. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
10-11 hónapos kora körül sokat állt fel bútorok mellett, de önállóan csak 1 éves kora után, olyan 14 hónaposan kezdett el járni. És kellett egy hónap hogy stabillá valljon.
2020. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 7 hónaposan állt fel először kapaszkodva, 13 hónaposan indult el.

A lányom is 7 hónaposan állt fel először, ő épp múlt héten, 11 hónaposan tette meg az első lépéseit egyedül. :)

2020. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem segítettem neki


Egyedül állni kb 2-3 hónappal tudott a járás előtt


Megfontolta

2020. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik lányomat kedves szüleim nonstop vezetgették minden tiltásom ellenére..(igen anyám az a típus aki minden kérésemet pont leszarta, semmibe vette, mert ő "felnevelt" 2 gyereket és mindent jobban tud akármennyit cirkuszoltam) 8 hónaposan állt fel és csak 18!hónaposan mert elindulni egyedül.

Második lányomat semmilyen formációban nem engedtem, hogy vezetgessék,megmondtam aki hozzá mer nyúlni vezetgetni a kezét eltöröm, 8hósan felállt 11hósan ment egyedül.

2020. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem segítettem neki, max megfogtam mikor esni készült. Az ágy mellett ment, szekrénybe, puffba kapaszkodott. 10-11 hónapos volt akkoriban, arra emlékszem pontosan, hogy az első szülinapja után két nappal tette meg az első önalló lépéseit.
2020. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én lányomat is vezettük de amikor semmi hajlandóságot nem láttam arra hogy egyedül sétáljon, abba hagytuk. Igen nagyon elrontottouk mert csak hátráltattuk vele. 1 éves korában nem séráltattuk többet ha kérte sem 14. Hónap előtt egy nappal elindult egyedül. 4 hónaposan kúszott 7 hónaposan mászott 8 hónaposan ült, fel állt. 10 hónaposan bútorok mellett sétált meg a járás segítővel és persze mi kisertuk. 1 évesen elraktunk mindent se járás segítő se komp. Megelégelte hogy nekünk is hiába hisztizik és nagyon szépen elindult. Most 16 hónapos és szalad, mindenhova sétál. Most már csak akkor mászik ha játszik. Ha elfogadsz egy jó tanácsot akkor azonnal hagyjátok abba mindenféle segítséget mert nem használ hanem csak hátráltatja.
2020. febr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!