Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett milyen szakmát...

Baba mellett milyen szakmát érdemes megszerezni?

Figyelt kérdés
Úgy látom itt majdnem mindenki félmilliós csedet kap, többet keres, mint a férje, stb. Kérlek válaszoljatok, én is szeretnék olyan gazdag lenni, mint ti! Jelenleg a gyedem csak 160ezer ft, de nem gyerekbarát a munkahelyem, szóval oda nem tudok majd visszamenni.
2020. febr. 19. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A keserű felhang ellenére, én is ezen gondolkozok mit csináljak. Nekem más az ok egyébként. Nem a mostani fizummal van a baj, hanem hogy 39 hét után vissza kellene menjek dolgozni, és bölcsibe adni a gyereket, aminek a költsége havonta a fizetésem 85%-a lenne. Minek mennék vissza dolgozni? Inkább valami itthoni keresetkiegészítést akarok, így a babysitterkedésre gondoltam, a saját gyerkőc mellé, fél áron mint a bölcsi. De gondoltam körmözésre, mert az gyorsan megtanulható, rajzos különórákra, mert grafikusnak tanultam még régen, gondoltam magára a grafika folytatására, de ide nem árt egy felsőoktatás, ami 2 éves... ötleteket én is szívesen olvasnék.
2020. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Első vagyok elfelejtettem említeni azért ilyen fura a rendszer mert külföld.
2020. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Most sokat érsz vele ha azt mondom legyél jogász vagy könyvelő?

Azt könnyű kitalálni mivel lehet sokat keresni, ha mondjuk hülye vagyok a számokhoz, akkor akarhatok én könyvelő lenni.

2020. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az itt válaszadók 90%-a csak szeretne annyit keresni, mint amit ideír. Szerintem a fodrász, masszőr elég keresett szakmák, viszonylag gyors megtanulható, es baba mellett is lehet végezni, amíg alszik. De a gyerek korrepetálás is nagyon jó biznisz. Nyelvórákat adni is lehet gyerek mellett. Én ezekre gondolnék első körben.
2020. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Hát a gyednek azt hiszem a 160 a max összege, én is ennyit kapok.

Amúgy bocs de muszáj leszek az első mondathoz hozzászólni: én is 400 csedet kaptam, tíz év tanulással, sok év bejelentett munkaviszonnyal és szívással, diplomával, és hidd el, nem akarod Te azt csinálni, amit én.


Másrészt olyan dolgokat válassz, amit részállásba tudsz csinálni. Ötletek:

- kézműves dolgok pl varrás, asztalosság (pl fa gyerekjàtékok)

- szakfordítói sulik, ha tudsz nyelvet

- mindenféle kertészeti cuccok, amivel tudsz termeszteni, eladni vagy lekvárt készíteni

- főzés, sütés

- speciális masszőr képzés, egy barátnőm most vmi hawai masszázst tart.


Elsőre ennyi.

2020. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

A gyednek maximalizálva van!

Egyébként gyári munkás voltam folyamatos műszakban, darabbér elszámolással 400e ft ért + cafatéria. Nyilván nem tudtam visszamenni dolgozni oda (a férjem is ott dolgozik, így nem tudtuk volna műszakunk fedése alatt hova tenni a gyereket)

Egy adminisztrátori képzést csináltam. Irodában helyezkedtem el.

A lóvé kevés 160e, de 6 órás, és viszonylag kötetlen. Így tudom vinni/hozni a lányunkat az oviba.

2020. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Hiába tanulsz fodrászatot vagy műkörmözèst, annyi van belőlük már mint a fene. Vendégkört sem egyszerű kialakítani ma már.
2020. febr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Én most fogok körmösnek tanulni. Pont azt látom, hogy (elnézest) de minden hülye megél belőle. Ismerek egy csajt, egy buta liba, kitanulta es 2szer annyit keres.mint én. És nem ő az egyetlen. Gél lakkra akkora kereslet van hogy aki szépen dolgozik az meg fog élni belőle.
2020. febr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Varrni szeretek, pár dolgot már eladtam így, de megélni nem tudnék belőle. Körmözni is tudok, de valahogy az se... Viszont a könyvelő tetszene, utána is nézek a tanfolyamnak.
2020. febr. 20. 08:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért arra ne számíts, hogy kezdő könyvelőként, alkalmazottként félmisit fogsz keresni. Persze, ha saját vállalkozásban nyomod, akkor simán. De ez idő...

Lehetsz még informatikus, tele a piac gyorstalpalókkal, állásgaranciával. Ezek a tanfolyamok mondjuk elég tömények.

Én egyébként pszichológus vagyok, a baba előtt ennyit kerestem kb. havonta, de ebből még lejött az adó, mert vállalkozásban csináltam. Most nem megy ennyi, a fiam miatt az esti sáv kiesik, ez érthetően népszerűbb (lenne), mint a napközbeni órák.

2020. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!