Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen divatneveket adtak a...

Milyen divatneveket adtak a babáknak 19. században és 20. század elején, amik mára feledésbe merültek?

Figyelt kérdés

Ilyen nevekre gondolok:

Női: Ludovika, Stefánia, Franciska, Lujza, Mici...

Férfi: Rudolf, Ferdinánd, Albert, Valér...


Ismertek még ilyen neveket, amelyek népszerűek voltak, de manapság alig viselik páran?



2020. febr. 20. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a weboldalt tudnám szívből javasolni:

[link]


Mi ezeket a listákat rágtuk át újra és újra, szerintem szépen össze vannak szedve :)

2020. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mentem a temetőben rokon sírjához, nagyon sok síron a Karolin nevet láttam. Meg is lepődtem, mert azt hittem a Karolina/Korina régiesebb, mint a Karolin és hogy külföldi divat hatására jött be Magyarországra a Karolin, de rá kellett jönnöm, hogy tévedtem és már régen is nagyon népszerű volt a Karolin név. Ilyen 18XX-as sírokat képzelj el. Szerintem ez elég hiteles forrás. :D Illetve Berta, Ilka és Veronka nevet is láttam, de ezeket csak elvétve.
2020. febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ernő, Dezső, Rezső, Elemér


Ami mondjuk a huszadik század közepén még népszerű volt: Lajos, József, ezeket ma senki nem adja.


Női nevében mondjuk a Margit, a Mária, Magdolna, Ilona, ha nem is mentek feledésbe, de szerintem senki nem adja ma ezeket a neveket.

2020. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Ilona is nálunk népszerű volt, és szerintem szép is. Illetve, a faluban ahol élek volt egy ilyen hullám az 1920as években, a Helena. Nagyon sok ilyen sírt látok, én is temetőből szedtem ezt az infót, mint a 2es.

A Magdaléna is tipikus az 1900as évekből,illetve a Skolasztika is tök gyakori volt, Irma, Vilma, Ida, Matilda..

2020. febr. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem még az Emerenci(a) név jutott eszembe. Szabó Magda Az ajtó című művében is szerepel. Bár ez akkor sem lehetett gyakori.
2020. febr. 21. 06:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ami kifejezetten akkoriban lehetett gyakori, és mára már tényleg senki nem adja (tehát nem egy István vagy László, ami évszázadokig népszerű volt, és azért előfordul ma is, csak ritkábban):

Férfi: Gusztáv, Lajos, Alajos, Aladár, Ödön, Ignác, Frigyes, Móric

Női: Ida, Rózsa, Lujza (bár olyannal mostanában megint találkozom, lehet, hogy divatba jön újra?), Amália, Eugénia, Ella (bár ez lehet, hogy becézés), Bella, Olga, Aranka, Valéria, Vilma, Irén, Irma

De biztos lehet még találni.

2020. febr. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a már említett Ilona mellett Lídia nevű felmenőm van, szerintem az szép is:)
2020. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ernesztína, Elvira, Erna, Irén(a), Ilma


Alajos, Zsigmond


Most ezek jutottak eszembe.

2020. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elemér, Béla, Jenő, Dezső, Ernő - Rengeteg 20. század elején-közepén Amerikába kivándorló idős embernek Ernő a neve.

Rozália, Rózsa, Irén, Jolán, Teréz, Margit

2020. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!