Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányos nagyszülők és kisbaba?

Dohányos nagyszülők és kisbaba?

Figyelt kérdés

Nem problémám van, inkább érdekelnek a tapasztalatok, vélemények, ellenvélemények.

Gyereket várok és beszélgettünk a férjemmel, hogy hogyan képzeljük el az első hónapokat, és van itt egy érdekes dolog.

A férjem szülei keményen dohányoznak, bent a lakásukban is, eléggé lehet is érezni rajtuk. A férjem emiatt kicsi gyerekkora óta gyűlöli a dohányzást és a dohányfüstöt. Az én szüleim nem dohányoznak, én magam pár évig szívtam, de már rég leraktam. Talán ezért nem is vagyok annyira dühödten cigiellenes, de persze nem szeretem a füstöt én sem. Szóval, a férjem szerint nem elég, ha a szülei csak kezet mosnak a kisbaba kézbe vevése előtt, hanem teljesen megfürödve kell lenniük hozzá, hajuk megmosva, tiszta ruhában, olyanban, amiben még nem szívtak egy cigit sem. Értem, hogy ezt miért mondja, de szerintem ez teljesen életszerűtlen, nem fognak ilyen intézkedéseket csinálni egy látogatás miatt, ráadásul a ruhák abban a lakásban száradnak, ahol cigizni is szoktak, szóval szerintem tök mindegy, hogy átöltöznek tisztába vagy nem. A férjem nem hajthatatlan, érti, hogy ez valószínűleg nem lesz kivitelezhető, de azért fel akarja vállalni ezt a konfliktust, hátha sikerül a szüleinél keresztülvinnie az akaratát. Én meg úgy vagyok vele, hogy elég, ha csak kezet mosnak, ha kiviszem majd sétálni, szív ott is annyi szmogot, mint egy cigis pólóból. Persze nálunk nem gyújthatnak rá, az erkélyen sem, le kell menniük a ház elé, ez nem fog változni nyilván ez után sem.

A gyereket az ő lakásukba nem engedi bevinni, de oda amúgy sem vagyunk soha meghívva, mindig hozzánk jönnek, így ez nem lesz konfliktusforrás.

Ti mit gondoltok erről, illetve ti hogy csináltátok ezt dohányos nagyszülőkkel? Van igazsága a férjemnek a kisbaba egészsége szempontjából?


2020. febr. 21. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nagyon aranyos, hogy ennyire vigyázni akar a babára, tényleg nagyon becsülendő. De úgy gondolom ez életszerűtlen. Kézmosás simán elég. Egyrészt a nagyszülők számára ez eléggé megalázó lenne, másrészt nem kell a gyereket ennyire óvni. Az viszont elvárható hogy a gyerek jelenlétében az otthonukban se cigizzenek illetve jól szellőztessenek ki.
2020. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem te nagyon jól és korrektül látod a dolgokat. :)
2020. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez vagy,vagy. A férjednek van valami egészségügyi problémája a cigifüst miatt?

Értem h minimálisra akarja csökkenteni a kockátatot, de Te is látid h ez az út járhatatlan.

Nem lehet megóvni mindentől a gyereket.

Én is úgy nőttem fel h a szüleim cigiztek a lakásban. Egészséges vok Én is dohányoztam 10 évig. Bár én a lakásunkban nem, és babatervezéskor tettem le. De pl ha megyünk a nagyszülőkhöz a lányom is kijön a konyhába, ahol anyuék még mindig rágyujtanak.(de legalább már a többi helységben nem cigiznek)

Szóval se nekem és tesómnak, se a férjemnek, tesójának és a tesója gyerekeinek nincs gondjuk emiatt. Pedig mind így nőttünk fel.

Nyilván van olyan akinek lett ettől baja.

Nálunk szerencsére nem

2020. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem leszek népszerű, de én nem engedném a gyerekeim közelébe az ilyet.
2020. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Igen, sajnos a férjem asztmás lett emiatt, a testvére is.

De tényleg nem az lesz, hogy direkt füstnek lesz kitéve a kicsi.

Viszont megértem azt is, aki nem engedné a közelébe, hiszen a férjemet is megértem... csak hát nem kivitelezhető szerintem.

2020. febr. 21. 11:14
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem minden egyes válasz hasznos, így mindenkinek zöld kezecskét adok. Így aztán ha más értékelést kap valaki, azt nem tőlem kapta :)
2020. febr. 21. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az anyósom dohányzik. És megvan a jellegzetes dohányos köhögése. A ruháján nem igazán érezni, lakásban nem gyújt rá. Mivel nincs foga, ezért a szájhigiéniát is erősen mellőzi, folyton cukorkákat eszik. Na engem ez zavar. Ráz a hideg, mikor puszit ad a gyerekeknek pici koruktól kezdve. De tudom, hogy Nyílván bajuk ettől nem lesz. Nem is generálok emiatt konfliktust. Szerintem helyesen látod a dolgot a ti helyzetetekben.
2020. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Hmm... aztán apu ezt hogy gondolja? Nagyiék mennek látogatóba, aztán beterelitek őket egyből a fürdőbe tusolni, hajat mosni, átöltözni? Ruhát is adtok?
2020. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát igazából ez az, hogy teljesen megvalósíthatatlan. Úgy gondolja, hogy otthon fürödjenek meg öltözzenek át, induláskor. Na, de hát erős dohányosok, nem fogják kibírni, hogy onnantól egész úton meg a látogatás legvégéig ne gyújtsanak rá... meg hát idősebbekről van szó, nekik minden lassabb, szóval úgyse így lesz, az biztos. Igazából ő is tudja. De ki akarja vasalni belőlük, hogy a lehető legkörültekintőbben járjanak el, vagy nem tudom.

Amúgy volt itt pár napja az apukája fél órára, utána fél órát szellőztettönk... tényleg elég penetráns. De mégiscsak, nem lehet így egzecéroztatni idős szülőket.

Majd ha megszületett, megírom, mi lett ebből :)

2020. febr. 21. 13:48
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van komoly dohányos nagyszülő. A házába nem visszük a gyereket, terhesen én se mentem. Kézmosás alap, a ruhájára meg terítettünk textil pelust.

Aztán eltelt pár hónap és a gyerek messze elutasította a dohányfüstös embereket, konkrétan úgy ordított a kezükben mint akit nyúznak.

Én hagynám, hogy a férjed próbálkozzon, egyértelmű, hogy nem csak a gyerek az egyetlen oka most erre, inkább reménykedik abban, hogy az unoka elég motiváció lesz a nagyszülőknek a változáshoz. Ez az ő harca vagy keresztje, hagyd hagy küzdje meg.

Egyébként nálunk is kb ugyanez a helyzet, férjem egy láncdohányos anya mellett asztmásan nőtt fel, gyűlöli a bagót. Én szívtam fiatalon, inkább afféle kocadohányosként, de ma már nem tudom elképzelni sem.

2020. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!