Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfigyeltétek, hogy az...

Megfigyeltétek, hogy az emberek szeretik kommentálni, hogy szerintük miért sír egy baba?

Figyelt kérdés
Még csak három hónapos, de már most mindenki jobban tudja, miért sír. Szegény miért ne sírhatna néha, ha elfáradt? Rögtön jönnek a megjegyzések, hogy biztos éhes, biztosan fáj a hasa. Mit gondolnak nem etetem meg ha éhes? A hasfájás meg nála nem gyakori és nem így néz ki. Általában ilyenkor egyszerűen unja, hogy mindenki vele foglakozik és azt szeretném ha békén hagynánk kicsit. Nem értem miért nem kérdezik meg, hogy miért sír szerintem, miért közlik, hogy éltessen meg, vagy fáj a hasa.
2020. febr. 21. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom nem volt hasfájos, de ha megnyikkant mindenki nyomatta, hogy jaj szegény fáj neki a pocakja
2020. febr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ja anyósom is ilyen. Jóban vagyunk, szeretem, csak állandóan feleslegesen okoskodik. Megtanultam elengedni a fülem mellett.
2020. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak segítségképpen találgatnak? Sokszor a rosszindulatot látjuk a kérdések mögött de nem feltétlen minden az.
2020. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek sokszor csak mondani akarnak valamit, pedig valójában nem is gondolnak semmire. Nincs emögött se rosszindulat, se okoskodás, legalábbis biztosan nem tudatosan. Az viszont biztos, hogy az én környezetemben, ha egy gyerek sír, akkor anyuka szerint tuti fáradt, tök mindegy milyen nap szak van, mit csináltak az nap, ha csináltak egyáltalán valamit. Vica versa. Pedig lehet csak nyűgös, vagy unja magát, felnőtt emberként is van egy csomó olyan szitu, amikor szíved szerint földhöz vágnád magad és cirkuszolnál, nem kell ehhez sem fájós has, sem fáradtság, elég egy lekésett busz, egy idegesítő ember, vagy eső, csak azért nem teszed, mert megtanultad a társadalmi normákat és tudod, hogy felnőtt ember nem tesz ilyet. Miért ne fordulhatna elő, hogy olyan miatt sír a gyerek, aminek nincs semmi felnőttek által ismert indoka? Lehet nem fáj a hasa, nem fáradt, csak unja a szomszéd öregasszonyt, aki állandóan gügyög neki a büdös szájával, vagy ingerszegény a környezet, zavarják bizonyos hangok, büdöset pukizott stb. Bármi, ami egy felnőtt ember számára is bosszantó.
2020. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Igen es altalaban ezt mondjak “biztos ehes” 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
2020. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindig meg tudnak lepni: Sír:Nem éhes? Fáj a hasa?! Be van takarva:Nincs melege!? Nincs betakarva:Nem fázik!? Stb. stb.Mindig jobban tudják az anyukánál!Ne foglalkozz az ilyenekkel, mindent kommentálnak, még majd, ha nagyobb a gyerek.
2020. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennél az a rosszabb, amikor megkérdezik, hogy miért sír. És várják a választ, miközben fogalmam sincs, miért sír.
2020. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen pont arra gondoltam amit utolsó írt, a “miért sír” kérdést utálom nagyon. Két gyerek és négy év után már csak annyit mondok dühösen “mert gyerek”.
2020. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindig az éhséget mondták. :)

Meg a másik, amit gyakran mondtak a sapka nyáron. Minek adok rá, hisz meleg van (nap ellen egy vékonyka nyári kalap). Viszont ha árnyékban levettem róla, mert úgy éreztem tényleg nincs rá szükség, akkor miért nincs rajta sapka, napszúrást kap :D

2020. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen természetes reakció. A babasírás az egyik legirritálóbb hang a világon. Felmegy a felnôtt pulzusa, vérnyomása tôle. Azonnal vagy legalábbis mihamarabb meg akarod szüntetni a hangot. Tehát mindenki igyekszik kitalálni, mi baja a védtelen babának, és a segítségére sietnek. Pontosan azért ilyen irritáló a babasírás, hogy minél gyorsabban segítséghez jusson a kicsi. Evolúciós szempontból tökéletesen van ez összerakva. Nyilván kulturális szempontból nincs rendben, hogy az egész közösség ugorjon a babasírásra. De ez van, az evolúciós változások sokkal lassabbak, mint a kulturális változás.
2020. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!