Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sötétben világítós cumik...

A sötétben világítós cumik veszélyesek a babára?

Figyelt kérdés

Szerettem volna venni normális cumit, de a boltban már csak világítós cumikból volt, de rengeteg féle és arra gondoltam, hogy vajon milyen anyag van benne, mitől világít, mennyire veszélyes?


És nem hiszek abban, hogy ha veszélyes lenne, akkor nem árulnák, mert a cigi is káros az egészségre, aztán mégis lehet venni, meg kőolajszármazékos babasampont is, akkor a cumikkal mi a helyzet?


Azt vettem észre, hogy nem is hagynak más alternatívát, de mitől világítanak ezek a sötétben, radioaktív anyagú vagy mi?



2020. febr. 21. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem radioaktiv. Azert az erdekes lenne.....

Foszfor van benne.

2020. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fluoreszkálós cumik, a nevében is benne van, hogy fluorid van benne. Nem káros, fogkrémekbe is beleteszik. És ilyen formában nem kerül be a szervezetbe. Nem radioaktív, honnan vetted ezt? Ha az lenne, szerinted forgalomba lehetne hozni?
2020. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Radioaktív cumi, hát persze. Egy hónap múlva cumi se kell, a gyerek saját maga fog világítani. 🤦‍♀️
2020. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dm van egy csomó világítos és nem vilagitos cumi is.
2020. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
A cuminak a teteje világít, nem az ami a baba szájában van, nem káros.
2020. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Maga a cumi is kàros, akkor màr mindegy, hogy vilàgìt-e. Lerövidìti a mellen töltött időt, cumizavart okozhat, fogak àllàsanak sem jò. A BPA nevű műanyagròl màr kiderült, hogy kàros, azòta az abbòl kèszült babaholmikat kivontàk a forgalomból. Azòta a helyettesítő műanyagokkal kapcsolatban is aggàlyok merültek fel. Jobb, ha egy gyerek soha nem kap cumit.
2020. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne aggodj, mini szentjanosbogarakat tenyesztettek ki a celra, azok vannak a muanyagba zarva. Tok termeszetes!


.... radioaktiv :DDDD

2020. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha azon aggódsz,hogy kárt okozol,eleve minek akarod,hogy műanyagot rágcsáljon?
2020. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól indult a nap így korán reggel, köszönöm!:D
2020. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Komolyan, amikor majd X év múlva olvasgatjátok itt az akkori tinik kérdéseit és szidjátok őket, hogy milyen életképtelenek meg buták, gondoljatok arra, hogy olyan emberek szülték őket, akik ilyen és ehhez hasonló ostobaságokat mondanak. Tényleg, én a gyerekvállalást màr valami alkalmassági papírhoz kötném. És nem, nem azért mert a radioaktív szót használta a kérdező, ami önmagában totàl szomorú szerintem (màrmint az ilyen szintű butaság) hanem azért, mert már anyuka is olyan életképtelen, hogy nem tud utánanézni egy rohadt cuminak. Nem tudja elolvasni a leírást, megkérdezni a rohadt eladót, hanem kiírja ide a hülyeséget.
2020. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!