Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babamnak csak felül jön foga....

Babamnak csak felül jön foga. Kissé fura ez, mikor lesz neki alul is? Mi ezzel a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kijött neki a két felső középső metsző és most látom, h jön mellette a szélső metsző is. Alul meg semmi. Jóóó, tudom, h nem mindenki a nagykönyv szerint fogzik, de azt hittem a felsők után majd kijönnek az alsó középsők. Annyi idiótasagot össze olvastam fogcsírahiányról meg minden sz&€&ról....most felül lesz egy kész fogsora alul meg semmi :)))???
2020. febr. 22. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy a kor sem fix, úgy a sorrend sem. Van egy átlag, mi szerint 6 hónapos korban elindulnak a fogak, először az alsó 2, aztán a felső 2, aztán halad szépen kifelé. Meg vannak a valós gyerekek, akik egyéni ütemben és időben fogzanak.


Nekem a nagynak 11 hetesen kint volt az első 2, 8 hónaposan 8, egy évesen 16, 2 évesen 18, 3 hónapja volt a szülinapja, most jönnek a felső nagyőrlők. A kicsinek 16 hetesen törtek át az elsők, úgy maradt 10 hónapos koráig, egy évesen 6 volt, most 13 hónapos, 7 van. A bal alsó 2. mindkettőnek kb 3 hónap lemaradással tört át, mint a párja. 😊

Lesz foga alul is, nyugi.

2020. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindenkinek tankönyv szerint jönnek a fogai. Nálunk pl először az alsó bal középső + felső bal szélső bújt ki egyszerre, majd egymás után felső bal középső, felső jobb középső, felső jobb szélső és végül alsó jobb középső zárta a sort. Magyarul kb körbement 🤣

Most pl 4 kisőrlő jön egyszerre, ugyanúgy körbe 🤷🤣

2020. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Az én lànyomnak először a két szélső metsző jött. Én nem aggódtam ilyenen, egy darabig volt egy saját mini Drakulánk😂😂
2020. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, jön felül a szélső metsző :D mindkettő. Sose lesz alul :D :D
2020. febr. 28. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!