Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normálisan fejlődik? Nincs...

Normálisan fejlődik? Nincs lemaradva?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam van. A következőket tudja: nemet int a fejével, és mondja is, szokta még azt, hogy te és mamma. Ezeket is nemrégtől. A mozgásfejlődés is most kezdett úgy igazan elkezdődni neki, tornára jártunk, mert nem akart kúszni, mászni. Most se kúszik, csak ritkán az ágyon, mászni szokott, viszont az is ritkán. Bútorok mellett lépked,így eljut bárhová. Ki-be pakolász, enni nem tud kannallal önállóan, de falatokat eszik magába. Nem kéne többet tudnia?
2020. febr. 23. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Enyém is nagyjából hasonlókat tud. Nem mutogat még, pedig már kellene neki a nagykönyv szerint. Mi járunk tsmt tornára, úszásra, aztán meglátjuk. :)
2020. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2020. febr. 23. 20:34
 3/5 Nusy83 ***** válasza:

Nekem most lesz 13 hónapos elsején, kislány. Neki még értelmes szava egy sincs, de szó kezdemény 1-2 akad. Állathangokat viszont utánozza. Ebből mondjuk elég sokat.

Ha tiltunk neki valamit megérti de nem int nemet a fejével. Eddig egyszer fordult elő hogy kanálal evett egyedül. Pohárból viszont már régóta tud inni.

Pár napja egyre többet totyog de szerencsére a mozgásfejlődésében mindent ,,időre” csinált.

Szóval szerintem nagyon is rendben van a gyerkőcöd.

2020. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1: rosszul tudod. Nem kell még mutogatniuk, csak 18 hónaposan legkésőbb. Tudom, hogy az 1 éves státuszon kérdés, de akkor sem kell.

Kérdező: rendben van a babád. Ennyit kell tudnia.

2020. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnyugodtam :)
2020. febr. 23. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!