Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első babája rossz...

Akinek az első babája rossz alvó volt nem feltetek, hogy a 2. Baba is rossz alvó lesz?

Figyelt kérdés
Most 1 éves ba gyermekünk szeretnék még egy babát de még nem alussza át az éjszaka a drága. En egyedül ettől félek csak hogy a másik is ilyen lesz es hogy fogom issze egyeztetni a dolgokat éjjel.. Na persze meg nappal is.. TAPASZTALATOKAT VÁROM :)

2020. febr. 24. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ettől féltünk, a fiam 15 hónapos volt amikor a picivel terhes lettem. 2 éves volt mikor született, akkor már azért ataludta az éjszakát, 1-2 kivetel azért volt, az elején gyakran felkelt mert kell inni, meg bujjak oda hozzá úgy mint a tesóhoz.. 😏 De nem volt probléma egyébként, bár én akkor éreztem hogy ideje a kistesonak amikor már mondjuk javában azért aludt normálisan 🙂
2020. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Es a második baba jo alvó? :)
2020. febr. 24. 15:08
 3/11 anonim válasza:
100%
Nincs két egyforma gyerek. Felesleges következtéseket levonni már előre a testvér alapján. Anyukám elmondása szerint az első otthon töltött éjszakámtól kezdve átaludtam az összeset, ritka volt, hogy éjjel sírtam. Az öcsém többször is fent volt éjszakánként, gyakran végig ordította a felét.
2020. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem különösebben rossz alvó a fiam, de azért kel 1-2x éjjel és gyorsan visszaaltatható. De én pont emiatt nem szeretnék kis korkülönbséggel tesót, mert nem bírnám a felváltva kelést. Majd akkor lesz, ha már elég nagy lesz hozzá, hogy fixen átaludja az éjszakát, pl majd ha oviba megy. Meglátjuk. De ismerem a korlátaimat és ha totál hullafáradt vagyok, elviselhetetlen vagyok és ez nem csak nekem rossz, hanem a gyerekeknek is.
2020. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De.

Iszonyat rossz alvó volt a kisfiam.

13 hónapos koráig legalabb 8-12 alkalommal ébredt (nem, nem túlzás) este időben elaludt ugyan, de a reggel mindig 5kor kezdődött, ha nem 4kor..


Az alvás egy idő után beállt, már csak 3x ébred (most lett 3 éves) néha egyszer vagy egyszer sem kel már.

De a reggeli korai ébredés, csak nemrég váltott át 7orara.


A kis húga most 3 hónapos és egyszer kel éjszaka, éjfélkor, eszik és vissza alszik reggel 9ig, este kb 8kor alszik el.

Napközben kétszer 2,5 órát alszik és egyszer 20-40percet

2020. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jó alvónak tartom a lányom, pedig 1,5 évesen nEm alussza át az éjjelt


Pont attól tartok, hogy a tesó rossz alvó lesz...


“Mindenórás” vagyok

2020. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, aggódunk, hogy mi lesz, a lányunk egy hasfájós éjjeli bagoly volt:) Rengeteget éjszakáztunk vele, túléltük, aztán szóbajött a kistesó, a párom azt mondta, annál rosszabb nem lehet mint ami volt. Igaza lett, szerencsénkre, fiúnk lett és nagyon jó alvó, nyugodt baba. Pont ellentéte midenben a nagynak.
2020. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

1 éves nem rossz alvó, ha nem alussza át az éjszakát, nekik még nem kell.

De értem a félelmet, 13 hónapos a lányom, legjobb ejszakáink 3 óránként, de van hogy 20 percenként kel órákon át.

Viszont rám teljesen rám jött a kistesó láz, minden baba vagy babaholmi láttán sírok, szóval nem félek semmitől csak attól hogy összejön-e a kicsi.

2020. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen kezdte átaludni az éjszakát a fiam. Lassan 2,5 lesz, de még mindig vannak gondok. Én nem attól tartok, hogy a kicsi is rossz alvó lesz, hanem hogy a nagy jelentősen visszaesik és ez lesz kihatással rám és a kicsire is. Az kemény lesz. De vhogy majd csak megoldjuk.
2020. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hu köszönöm a válaszokat :) vannak azért másnál is látom ilyen félelmek :) de amúgy igen en is vágyom meg egy kisbabára hamarosan de még ő sem alussza át van h csak 2x kel az jo éjszakának számít de van h nagyon sűrűn.. Változó de mar 1 éves majs alakul :)
2020. febr. 24. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!