Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű babátok valami másban is le volt maradva?

Figyelt kérdés
Gondolok például a beszédre, mutogatásra, pápázásra stb. Pusztán kíváncsi vagyok.

2020. febr. 24. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Most 9 hónapos.

5,5 hónapos korában mozgásbeindítás miatt 2 hétig kórházban voltunk, ekkor még semmit nem csinált. Azóta is hordjuk gyógytornára. Már szépen mászik, sőt feláll, kapaszkodva lépeget.

Másban nincs elmaradva, inkább előrébb jár. Hamar kezdett el gőgicsélni (3 hó), 5 hónaposan ciklizált, és kacagott.

Most kezdett el tapsolni kérésre és pápá-t int.

Beszédfejlődése gyorsabb az átlagnál, mozgásban most kezdi behozni a kortársait (bár még nem ül).

2020. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm lánya minden mozgásformát az ,,előírtnál" később hozott.18 hónaposan kezdett járni.Jártak gyógytornára is.A beszédfejlődése viszont villámgyors volt 2 éves kora előtt 2 szavas mondatokba beszélt.
2020. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom 3 hónaposan emelte a fejét, 7 hónapos volt, mire vissza is fordult, 11 mire ült és mászott.

Minden beszédbeli és szociális dolgot korábban csinált, mint mások, mindenhol megdicsérik, milyen jól kommunikál, figyel, részt vesz mindenben.

Most 13 hónapos és most próbálkozik a kapaszkodás nélkül állással (kapaszkodva már lépeget hetek óta).

2020. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De azért az 1es és 3as válaszoló babáját nem sorolnám a megkésett mozgásfejlődésű babákhoz.

Az enyém 8 hónaposan kezdett el forogni és a múlt héten (16 hónaposan) indult el, bár még most többet mászik.

2020. febr. 24. 17:35
 5/13 A kérdező kommentje:
9.5 hósan kúszott, 13 hónaposan ült és mászott. 14 hónaposan állt fel és kezdett bútorok mellett lépegetni.
2020. febr. 24. 17:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan mászott, 13 hónaposan járt, most két és fél éves múlt és nem beszél, nem mindig függnek ezek össze.
2020. febr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Azért volt szükség nálunk mozgásbeindításra, mert 5,5 hónaposan szó szerint semmit nem csinált. Annyit tudott, hogy hason emelte és megtartotta a fejét. Nem nyúlt játékok után, a kezei ököltartásban voltak. A gyógytorna hatására indult be a mozgás, és érte utol a társait. Bár a kúszás kimaradt, mászása sokáig fókaszerű volt. 3 hete mászik szabályosan. Csak az a baj, hogy a mászással szinte egyidőben fel is állt, és lépegetni kezdett, viszont ülni nem akar, se mászásból ki, se állásból le. Ha elfárad állásban, sír, vagy eldől, mint a krumpliszsák.

Gyógytornász szerint hypoton a gerince, nem bírja megtartani, ha ül, ezzel párhuzamosan viszont feszes a lábizomzata, emiatt ha felállt, nem tud leülni.


Bocs az offért.


A te babád is utol fogja érni a társait. Kitartást nektek és gyors fejlődést a babádnak!

2020. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

1es: Köszönöm szépen!

Dévényre jártok?

Mi 4 hós kora óta jártunk Dévényre. Sokat segített, de az ülésben csak a Tsmt torna tudott segíteni. Mint kiderült, egy csecsemőkori nyaki reflexe nem épült le teljesen.

2020. febr. 24. 18:23
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem Dévény. Nálunk Katona és Vojta van. Mi Katonára járunk, de mivel a gyógytornászunk Vojtás is, visz bele ebből is, abból is. Itthon Katonázunk. Most az a cél, hogy visszaszorítsuk az állást, hogy minél tovább másszon, és beindítsuk az ülést.

Nekünk is késő épült le a nyaki reflex, ha leépült egyáltalán, mert még az ambuláns lapon az van, hogy SZTNYR fokozott. Illetve izomtónus eloszlási zavar, általános inaktivitás.

Egyébként a Dévényről sok jót hallottam, de errefelé nem tudok Dévényest. Mondjuk, eddig a Katonával és a Vojtával is elégedett vagyok.

2020. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1-es voltam.

A TSMT milyen? Sokat hallottam már róla, de nekünk még nem javasolták. Kérdezzek rá esetleg legközelebb?

2020. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!