Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák (főleg a fiúk) miért...

A babák (főleg a fiúk) miért szoktak sokszor pelenkázás közben pisilni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 25. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a hirtelen hőmérséklet változástól, ahogy kinyitod a pelust.
2020. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kibontod a pelenkát, befúj a hideg levegő az alhasára, fütyijére. Az érzéstől pisilnie kell, a kellés meg automatikusan beindítja a vizelési reflexet. A hólyag ellazul, a szökőkút kispriccel. (Kisfiú megkönnyebbül, nőci félreugrik :D)
2020. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként titeket is megijeszt, hogy mennyire hirtelen történik? Egyik pillanatban semmi, másikban kapom ezerrel az áldást az arcomba, vagy a hajamba.


Már 2 éves de még mindig vannak alkalmatlan alkalmak, amikor előtör a fütykösből a sugár.

2020. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lányom is előszeretettel csinálja, általában abban a 2,5 másodpercben amikor nincs alatta pelus. Így nyilván nyakig felázik, tehát mehet a mosdás és a teljes átöltözés.
2020. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag a gyerekek nem arra vannak kalibrálva, hogy ruhába kaksizzanak, csak megszokják a pelust. Ugye az ősi népeknél sem bugyolálták be, hanem félrevitték elvégezni a dolgukat.
2020. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Pont egy órája tettem tisztába a fiamat, és majdnem lezúdított, de a utolsó pillanatban láttam a fütykösén, hogy csőre van töltve és visszanyomtam a pelót. Hiába, reggel mindenkinek pisilnie kell egy nagyot.😀


Van, hogy a nedves törlőkendő indítja be a pisilést, vagy az ha a kádban a fütyit mosom.


Lányos balesetről a kishúgom egy szintén reggeli akciója jutott eszembe amikor 3 éves volt.

Felkelés után nagyon kellett biliznie, letolta a pizsialsót és ráhuppant. Lánybili lévén nem volt rajta elől kifröccsenésgátló, mint a fiús biliken, és olyan intenzitással kezdett pisilni, hogy elől kispriccelt az egész a padlóra.

Elállítani persze nem tudta, úgyhogy utána Anyuval moshattuk fel a padlót.

2020. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, masnal hogy van, de nalunk mindket gyereket zavarta a pelenka, nem szerettek abba pisilni, kakilni, pisilesnel is nyogtek, szerintem kenyelmetlrn nekik. Mi ec-zunk reszidoben, tok erdekes, hogy megvarja, meg kierek vele a furdoszobaba, es csak utana kezdi el kiengedni, vagy nyomni, 2 hetes koraban is mar igy volt.
2020. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!