Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, akinek közeli csalágtag...

Van, akinek közeli csalágtag segített a baba körül, otthoni teendőkben? Nem volt konfliktus? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Tavasszal fognak megszületni az ikreink, és szeretnénk felvenni egy állandó segítséget. Nem mondom, hogy a gyerekek mellé, mert a feladatai közé tartozna pl. a kényesebb ruhák vasalása, vagy a takarítás. Plusz van egy 3 évesünk, akiért néha kéne menni az oviba, utána esetleg elvinni úszni, vagy játszani vele, ha én a lányokkal vagyok. Sajnos tudom, hogy nehéz megbízható embert vállalni, itt pedig fontos a bizalom... Ezért körbekérdeztünk barátoknál, rokonoknál, hogy nem-e tudnak valakit, aki erre alkalmas lehet. A férjem keresztanyja pedig mondta, hogy ő szívesen vállalná. Egész életében a (volt) férje vállalkozásában dolgozott, 4 éve viszont elváltak és azóta otthon van. Néha hétvégente elutazik a gyerekeihez, de ennyi.


Nincs vele problémám, havonta-kéthavonta találkozunk, viszont nem tudom elképzelni, hogy ő húzza az ágyneműnket, vagy takarítsa ki a wc-ket itthon... A férjem szerint ha magától ajánlotta fel, akkor ez nem ciki, elvégre nem mi kértünk szívességet, meg kapna érte pénzt is. Mióta a két lánya elköltözött, nagyon egyedül van, ezt folyton mondja.


2020. febr. 25. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez így nem lesz jó, ha wc-t kell takarítani, azt inkább idegen csinálja, mert annak simán megmondod, mit kell csinálni, lehetnek elvárásaid.
2020. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
A lehető legközelebbi hozzátartozóm, a férjem segít az itthoni teendőkben. Sem idegent, sem ismerőst nem engednék helyettünk ágyneműt húzni, de felsöpörni sem. Ha nagyon vacak idő van és nem akarok egy órát sétálni a picikkel, akkor megkérem anyukámat, hogy hozza el az oviból a nagyokat, ennyi a max.
2020. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Segít a férjem is, bár azt nem is segítségként fogom fel, hiszen ugyanúgy az ő gyereke, ő otthona... Na mindegy.


A szüleink még dolgoznak. A nagyszüleink 70-85 között vannak, napi segítségre nem kérném őket, meg nem is várnám el, hogy a 74 éves nagyim rohanjon a nagy után a játszótéren, vagy másszon utána a játszóházban.

Én viszont nem tervezek megbolondulni három (kicsi) gyerek mellett, ezért megbeszéltük, hogy felveszünk valakit állandóra. Nem gondolom, hogy ez bűn lenne, vagy ettől kevésbé lennék nő, anya. Nem is ingyen szeretnénk, vagy szívességből, hanem rendes fizetésért.

2020. febr. 25. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Az a baj ezzel, hogy egy ilyen segítséget utasítani kell. Kvázi "parancsot adni" neki, mert ha neked dolgozik, te vagy a főnöke. Menne ez a keresztanyáddal? Ez a legfontosabb kérdés. Ha nem, akkor bele sem érdemes vágni, mert aztán "kirúgni" még kínosabb...
2020. febr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam korábban a nővéremnek, bár más munkát, de tényleg furcsa volt néha a főnök-beosztott kapcsolat. Az anyósom meg az unokahúgát alkalmazza évek óta, ott az a baj, hogy mindent elnéz neki, inkább megcsinálja helyette, vagy korrigálja a hibáit szó nélkül, csak ne legyen konfliktus. A csaj meg már ki is használja sajnos. A testvére lánya, ezért van még mindig ott, de egy "idegen" alkalmazottal sokkal többre menne.
2020. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem egy okoskodó,kioktató nő, aki kibeszél, nem hiszem, hogy gond lenne.

Egy idegennek is illedelmesen mondanád a feladatait, ezt egy ismerőssel is megteheted.


"Jolika, ma a fürdőszobát kellene kitakarítani. Köszönöm."

" Jolika, ma az ágyúzásban, kimosásában, teregetésében kérném a segítségedet.


Semmiképpen sem utasítsd, mint ahogy írták. Határozottan mond meg mit kell csinálni, de ne parancs legyen. Hidd el jobb a szép szó, neked se fog ártani a társaság, ha besokallsz otthon a gyerekekkel.


Kitartást az ikrekhez. 😊

2020. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!