Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapost hagyhatom egyedül...

13 hónapost hagyhatom egyedül míg alszik?

Figyelt kérdés

Nyilván nem sokáig, de ömlik ma az eső, és nekem vissza kell mennem a gyógyszertárba neki a dolgaiért amiket tegnap kifizettem, de nem volt készleten és ma adják oda.

Olyan 150-200 méter a gyógyszertár. Arra gondoltam, hogy a délutáni alvásakor elszaladok, ha addig nem áll el.

De még sosem hagytam maga és eléggé félek. Vagyis hát olyan volt, hogy amíg aludt kint voltam a hátsó kertben a bébiőrrel, kertészkedtem, kint voltam a kutyákkal.

De kapun kívül még nem mentem soha el.

Ti mit csinálnátok? Én nem szívesen viszem ki a szakadó esőbe.


2020. febr. 26. 08:53
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
Ezt te se gondolhatod komolyan!!!!
2020. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
28%
Szomszédhoz mentem át bébiőrrel én is míg aludt a fiam és hasonló korú volt.Semmivel nem másabb mint a kertben lenni, és gondolom akinek van kertje, az ki szokott menni hiszen van ott rengeteg munka. Oda is akkor mentem én is mikor aludt.
2020. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
De komolyan gondoltam, mert máshogy nem tudok elmenni nélküle, nekem nincs nagymama meg nagynéni meg ilyenek, valakinek el kell menni azokért, mivel szüksége van rá a kicsinek ma. (Már tegnap is szüksége lett volna,de nem voltak.) 2-3 órát is szokott aludni délután, a kiságyból nem tud kijönni. Mire a férjem hazaér bezár a gyógyszertár.
2020. febr. 26. 08:58
 4/38 anonim ***** válasza:
98%

Szomszéd néni, bácsi, iskolás gyerek nem tud átjönni addig?

Vagy megkérni, hogy hozzák el neked.

Inkább vinném ki az esőbe. Valószínűleg nem lesz semmi gond, aludni fog. De ha igen, hogy számolsz el magaddal, nem mellékesen kiskorú veszélyeztetése.

2020. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
98%
Ne hagyd egyedül.
2020. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
98%

Én nem hagynám otthon. Nem vagyok paras, de ezt az egyet nem merném.


Vagy elvinnem, ha tényleg olyan közel van, beteszem a babakocsiba és eltolom. Vagy esővedot vagy eső ruhát raadva.


Vagy megkérném a szomszédot, ismerőst, barátnőt, hogy menjen el érte vagy, hogy vigyázzon a gyerekre.

2020. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Nincs senki akit megkérjek, fél éve lakunk itt, 1 db szomszédunk van, akivel össz vissz 3* ha beszéltem, azt se tudom állandóra itt lakik e, mert sokszor hetekig nem látom, hogy lenne náluk mozgás. De ha látnám se hiszem, hogy megkérném ilyenre.

Másik szomszéd egy cég, szembe meg üres telek van.

2020. febr. 26. 09:14
 8/38 A kérdező kommentje:
Legközelebbi barát, ismerős 60-70 km-re van, meg gondolom dolgozik mindenki, nem hiszem hogy eljönne bárki is.
2020. febr. 26. 09:15
 9/38 anonim ***** válasza:
98%

Nem hagynám otthon, a saját lelkiismeretem miatt, de amúőgy meg simán bűncselekménynek minősülhet (kiskorú veszélyeztetése).

Azért egy eső mistt nem kell kétségbeesni. Gondolod, ahol két gyerek vasn, ott eső esetén a nagy nem megy oviba, iskolába?


Íme a megoldási javaslataim:

1. Beteszed a gyereket a babakocsiba, rá az esővédő, és mentek.

2. Magadra kötöd a gyereket, esernyő, és mentek.

3. Megkéred a szomszédot, hogy jöjjön át vigyázni az (alvó) gyerekre és elmész a gyógyszertárba.

4. Megkéred a szomszédot, hogy menjen el a gyógyszertárba.

2020. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Elviszem majd valahogy, a kezemben szerintem.

Hordozónk nincs, és babakocsiban meg nem akarom ilyen saras időben, majd viszem a kezemben, még csak 9 kg.

2020. febr. 26. 09:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!