Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok nem evő gyereket...

Mit csináltok nem evő gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Jó evőnek indult,aztán nem akart megülni a székben. De nem engedtem tv előtt vagy játék közben a földön,ágyon enni. Adtam a kezébe kanalat poharat játékot,ez bejött.Ritkán voltak rossz evő napjai de már elegem van h mindent a fogára fogunk.Most 15hós, először beteg még az arcát is eltakarja ha enni kéne. Se püré,se darabos,se etetés,se önálló evés. Eddig ezek mentek felváltva mikor milyen kedve volt. Már nem lázas,jó kedve van napok ota mégse eszik.pár falatot keservesen. A tápszert elfogadja helyette,de ez nem megoldás szerintem.

2020. febr. 26. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Semmit, ha nem eszik, akkor nem eszik, nem érdekel.
2020. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
En azt csinaltam hogy mindig kinalgattam mindennel ha nem kerte akkor egy kis ido mulva keszotettem olyat amit biztosra tudtam hogy megeszi egy ido utan megszokta hogy kinalgatom es vegul megette 😚elso valaszo hogy lehet hogy nem erdekel hogy eszik a gyereked vagy nem?
2020. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Semmit. Nyilván figyelek rá, nem az van, hogy elhanyagolom, de amikor már a 4. étel sem kell neki, amit kínálok, akkor feladom. De ha később jön vissza, hogy éhes, adjak csokit, nasit, bármit, akkor sorry, de nem adok, max. gyümölcsöt. Majd eszik a következő étkezésnél. Olyan is volt már, hogy a vacsoránál kezdett hisztizni, akkor bizony vacsi nélkül ment aludni. Nem napi szintű ez, havi 1-2 alkalommal ha kimarad egy étkezés, azért az nem a világvége... Persze volt, amikor naponta ez ment, akkor határozottan léptem fel és lám, megtanulta, hogy az étellel nem szórakozunk.
2020. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig pont hogy addig könnyű, amíg megissza a tápszert.

Utána gond csak a nem evés, nem ivás, ha valódi nem evésről, ivásról van szó. A tápszer tökéletes megoldás betegség esetén. Amikor kórházban voltunk, kifejezetten örültek az orvosok, hogy azt hajlandó elfogadni (18 hónaposan is).

2020. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg gyógyulófélben van, adj tápszert. Viszont ha már nem beteg, nekem is 1-es megoldása vált be.

Nekem másfél-két évesen kezdett a gyerekem nem enni, pedig addig egy zabagép volt. Több negatív vérvétel, székletvizsgálat és hasi ultrahang után elengedtem a dolgot. Elé raktam az ételt, és még véletlenül se figyeltem, hogy megeszi-e vagy nem, nem könyörögtem, nem győzködtem, és csodák csodájára elkezdett a gyerek enni. Az ivás mondjuk akkor is nehéz volt, mert az is nehezen ment, és ahhoz ragaszkodtam.

2020. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2 ha lenne nem evő gyereked akkor értenéd, általában kétféle főétel van itthon, azokat kb. sosem kérte, van itthon paradicsomos, előre csomagolt gyerekétel, azt szokta ebédelni, de van, hogy csak gyümölcsjoghurtot, nem tudok mit csinálni és már idegeskedtem rajta eleget, most már nem érdekel, majd ha fogyni fog, kap valami plusz tápszert, átlag feletti súlya van, fogalmam sincs miért.
2020. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom most 15 hónapos, 3 hónapos kora óta küzdünk.

Volt olyan hónap, amikor fogyott, annyira nem akart enni.

Túl vagyunk laboron,vitaminok, kivizsgáláson, minden negatív.

Nálunk hullámzó, ha eszik, akkor a rozsdás vasszöget is elrágcsálná, ha nem eszik akkor semmit nem fogad el. Főzhetek neki 4 félét, akkor sem jó. Csoki, pufi, kifli, bármit az asztalon lehet hagyni, meg sem nyalja.

Szerintem nem tudsz mást tenni, mint kínálni és türelmesen kivárni, hogy elmúljon ez a korszak.

2020. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire figyelik még ezt a kérsést :)


Lányom most 16 hónapos 1 hete elutasitja a banánt és alig akar enni. Gyümit úgy ha pélesítem másképp nem akarja el fogadni. Kínszenvedés lett az evés.

2021. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta kislányom jól eszik,de mivel mindig dolga van, a mennyiség nem sok,mert nem ér rá.
2021. ápr. 17. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!