Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lényeges megkérdezni az...

Miért lényeges megkérdezni az anyukáktól, szopik-e a baba? Miért jó nekik ezt tudni?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett lépten nyomon belefutok ebbe a kérdésbe. Azt válaszolom eszik rendesen. De mégis firtatják: De van tejed vagy tápszeres?

Miért fontos ez az embereknek?


2020. febr. 26. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
🤷 Amiért az is hogy mekkora súllyal, hosszal született. Ezt szokás kérdezni. Nyilván szarul esik ha nincs tejed, de mivel se kutyád se macskád, nyugodtan mondhatod hogy van és szopizik.
2020. febr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem tudják, mi másról beszélgessenek egy frissen szült anyával.
2020. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk még az óvónőknek is le kellett írni, mert kaptunk egy kitölteni való papírt. Nem is értettem mi köze hozzá. Állítólag statisztika.


De orvos, védőnő minden alkalommal kérdezte.

Szóval szerintem annnyira központi téma lett, hogy az esküvőn is nyilatkozniuk kell majd, hogy kit meddig szoptattak. 😂

2020. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Kb 6 hónapig azt érdemes mondani, hogy szopik, nagyjából 1 év után pedig azt, hogy már nem szopik. 😂


Persze lehet bármi mást is, ha szeretsz vitatkozni.

2020. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4 éves gyerekemet vittem Szakszolgálathoz nemrég. Még ott is az egyik első kérdés volt, hogy tudott-e szopni.

Mindenhol ez az első kérdés..

2020. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy ki kérdezi. Az utca embere simán tapintatlan. Nem érzi intimnek a kérdést, azért kérdezi.

A szakembereknek más okuk van rá. Óvónőknek mondjuk semmi közük, de pedagógiai szakszolgálatnál, ahova problémával fordul az ember, teljesen érthető. Az anamnézis része, sok mindent magyarázhat ha pl: nem tudott.

Lányomnak izomtónus problémája van, száj körüli izmok is érintettek, nem is tudott rendesen szívni, ami kihatással volt később a rágásra és az artikulációra is.

2020. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Miért tapintatlan ilyet kérdezni? Szerintem tök rendben van, csak nem kell utána véleményezni, pláne nem erőszakosan.

Mert szerintem inkább ez a baj, mikor utána jön, hogy de miért nem és próbáld, és az a legjobb stb stb

Na és ugyanez fordítva 1,5 éves gyereknél: miért szopik még mindig, le kéne szoktatnod stb


Na ez az ami zavaró. Egy puszta statisztikai kérdés nem lenne probléma.

2020. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberek szerintem a statisztika miatt, a civilek meg csak úgy. Van, amelyik okoskodni akar, van amelyik nem tud mir kérdezni, van aki saját magát akarja utána elmesélni. Mindegy is, azt mondasz neki, amit akarsz, nem kell ezen fennakadni.
2020. febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

7. Mert intim kérdés, nincs hozzà köze senkinek. Tőlem a buszon is kérdezték, meg a szomszédasszony meg az apósom.

Családi vacsoránál:

- és van elég tejed?

- már tetszett kérdezni

- de akkor sem kaptam vàlaszt!


Ez nagyjából a szrtál-e már vagy feláll-e még kategóriájú kérdés, nálam azonnal halállistára kerül, aki felteszi (kivéve ha vki szakember és vizsgàlati helyzet van).


Megjegyzem, tőlem a gyerekorvos soha nem kérdezte meg, és nem ugatott bele a hozzátáplálásba se, igazából nem is kérdezett róla semmit, szuper szakember amúgy, és tudja mi a vége a kompetenciakörének.

2020. febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Ezt en se ertem. Sosem jutott eszembe ilyet kérdezni senkitől. És felháborítónak tartom, hogy 30 évig mindenki tiszteletben tartotta az intim területeimet, de mióta gyerekem van mindenki feljogosítva érzi magat hogy a melltartomban turkáljon. En annyit mondok legközelebb majd, hogy nem, pirítóson él. Aztan tegye el magának ahova akarja.
2020. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!