Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "W" és "z" üléssel mit tudnék...

"W" és "z" üléssel mit tudnék kezdeni? Milyen károkat okoz ha igy ül a baba?

Figyelt kérdés

Lassan 12 hónapos lesz a fiam és még mindig "w" vagy "z" (ez gyakoribb) pozícióba van a lába üleskor. Hiába egyenesítem ki neki előre szinte rögtön vissza húzza legalább az egyik lábát hátra.

Mondtam a védőnek ő azt mondta ez nem probléma.


2020. febr. 28. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nekem több helyen mondták, hogy gondot okozhat. Egy képet láttam ahol a kisgyereknek "o" lába lett ettől...de semmi konkrét nem volt írva, pl mennyi ideig ült úgy....stb
2020. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, nem veszélyes, csak vmi légből kapott rémhír. De nem tudom, bízom benne, mert a lányom is sokszor így ül. Sógornőm is így ült sokat gyerekkorában, de az égvilágon semmi baja nem lett belőle.
2020. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Jó mellúszó lesz belőle vagy vízilabda kapus (ww ülés egy nyújtógyakorlat és még hátra is kell tudni feküdni).

Ha szépen fejlődik, jó mozgása van, akkor nimcs vele teendő.

2020. febr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2,5 éves, rengeteget ül w-ben. Kezdetben inkább a sarkain ült, de hiába tud már törökülésben is ülni és az egyik fő ok sem játszik nála vagyis nem gyenge a felsőteste (tud talicskázni, bukfencezni, stb) mégis ez a fő ülési mód nála. És egyre durvábban kifordítja a lábait.

Amit észre vettem, hogy míg egy évesen majdnem o lába volt, most vannak bizonyos helyzetek mikor majdnem x-ben áll a lába vagyis a térdei közelebb vannak egymáshoz mint a bokái ha egyenesen áll. Én ezt a w ülés számlájára írom és próbálom segíteni, hogy más kényelmes pozíciót találjon.

2020. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A z-vel az ég világon semmi gond nincs. Azt ne javítgasd, felesleges.

A w is csak akkor gond, ha hosszan ül úgy. Egy 1 éves ritkán ül pár percnél tovább. De a lényeg: bőven elég z-be igazítani.

2020. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En nem is lattam igy ulni a lanyomat ,egyikben sem. Erdekes.
2020. febr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!