Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámat gyakran kellene hason...

Babámat gyakran kellene hason fektetnem. De így hogyan?

Figyelt kérdés
Mindegy mennyi idő telik el etetés után. Alapos büfiztetés ellenére is, ha hasra fektetem, elkezd nagyon bukni. Pedig muszáj lenne sokat hasaltatnom orvosi javaslatra, hogy erősödjenek a nyakizmai. Ráadásul a fején már kikopott a haj a sok háton fekvéstől. Mit tegyek, hogy ne bukjon sokat hason fekve?
2020. márc. 1. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Szopi előtt játssz cele.
2020. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem tud ülni stabilan vagy állni(nálunk pld állásig volt büfizés) addig ha olyan alkat még órákkal kajálás után is fog büfizni.3 óránkénti etetésnél 2,5 órával kaja után még simán bukott a babánk hason fekve.Semmi baja nem lett tőle.Nyilván kellemetlen,sok a takarítani való utána (nem refluxos meg ilyenek).3 hónaposan magától forgott,addig míg nem tudott átfordulni fél -1 órát nem fektettem hasra, mikor meg forgott már maga döntötte el, hogy mikor mit csinál, próbáltuk feltartani meg hanyatt játszani amíg lehetett aztán tudomásul vettük, hogy itt ott törölni kell vagy épp átöltöztetni vagy feltörölni:)
2020. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nagyon reflux-os volt a kislányom. Még most, 1,5 éves korára sem múlt el teljesen.

De hasalni is kell egy babának a mozgásfejlődés miatt; ha bukós, ha nem.


Én így csináltam:

Minden evés előtt gyakoroltunk. A korának megfelelően hosszabb-rövidebb ideig. Reflux párnán hasaltattam, ami ék alakú, így a feje magasabban volt, mint a gyomra.

Vagy ugyanígy magamra fektetve, úgy, hogy én féligülő helyzetben voltam.

A kiságya is meg volt döntve nálunk. Abban is hasaltattam fejjel felfelé.


Persze sokszor mindezek ellenére is bukott; dehát hasaltatni is kellett... Ami kijött, az kijött. Utána úgyis egyből kapott enni.


Én adtam a kislányomnak Gastrotuss Baby-t is, ami valamennyit javított a helyzeten.


Nem akarlak elkeseríteni, de ha reflux-os, akkor ez még sokáig így lesz. Nálunk onnantól volt igazán rossz a helyzet, hogy már egyedül forgott. Onnantól minden hasra fordulásnál jött ki belőle, és már szabályozni sem tudtam, hogy közvetlen evés után ne hasaljon...


Ha tartósan fennáll a probléma, akkor vidd el gasztroenterológushoz.

2020. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!