Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar kúszni, mászni, baj?

Nem akar kúszni, mászni, baj?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos lesz jövő héten. A vele egykorú babák anyukái folyamatosan posztolják ki, hogy az ő babájuk mennyire ügyesen kúszik, mászik...Az én babám már ül egyedül ügyesen, szépen eszik, tetszenek neki az ételek, nagyon érdeklődő, játszik szépen egyedül, de kúszni, mászni nem akar, csak mérgesen sírdogál, ha nem ér el valamit, nem is próbálkozik odakúszni. Nektek milyen idősen kezdett kúszni a babátok, mikor baj ha még nem halad? A védőnővel havi egyszer találkozunk, amikor vinni kell mérni, de nem igazán segítőkész :/ Előre is köszönöm a válaszokat :)
2020. márc. 2. 10:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Hogyan ül, ha nem mászik? 🤔
2020. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
A lányom 6 hónaposan kúszott és 8 hónaposan mászott, 9 hónaposan ült. Elvileg nem szabadna kimaradnia sem a kúszásnak, sem a mászásnak a mozgásfejlődés szempontjából, baj ha előbb ül. De ezt mindenképpen a védőnővel kellene megbeszélni, esetleg a gyermekorvossal. Mászásból szoktak kiülni, azért nem értem, a te gyereked, hogyan ült fel.
2020. márc. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
nem azt írtam, hogy magától felült. A játszószőnyegen ülve játszik szépen, vagy az etetőszékében is felhúzza magát.
2020. márc. 2. 10:24
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket nem szabad ültetni mert elcseszed a gerincét!
2020. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként nincs baj a mozgásával, valószínűleg még nem jött rá, hogyan kell. Próbáld meg óvatosan rávezetni.
2020. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok, a lányom is fel akart ülni, húzta fel magát, de nem szabad ültetni. Ez is bezavarhat a mozgásfejlődésbe.
2020. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hasra szoktad tenni? Úgy erősödnek az izmai amik ezekhez kellenek. De védőnő, gyerekorvos mit mondott?
2020. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, sokat van hason csecsemő kora óta, de már csak morcos lesz úgy, nem halad, unja, nem szeret sokáig úgy játszani. :( Védőnőnk nem segít szinte semmiben sajnos, azt mondta, majd ha eljön az ideje megindul, a gyerekorvos szintén, azt, hogy minden bab más...
2020. márc. 2. 10:48
 9/23 A kérdező kommentje:
bab=baba :D
2020. márc. 2. 10:49
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne elvinni dévényeshez, ha a védőnő nem segítőkész.


9 honaposan én már nem várnék tovább.


Ülni tényleg mászásból kell.

A Játszószőnyegre akkor te ülve teszed le, vagy hogyan játszik ülve? Háton fekvésből felül?

2020. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!