Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy egyesek...

Miért van az, hogy egyesek megkövezik azokat, akik 1 éves kor előtt adnak tehéntejet a babájuknak, miközben a tápszeres babák 0 napos koruk óta tehéntejet isznak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 17:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%

módosított tehéntejet.azért nem mindegy

engem nem érdekel, hogy ki mit ad a gyerekének, de én biztos nem fogok adni tehéntejet még egy éves kora után sem egy darabig.

2010. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Azért,mert vannak emberek,akik nem képes elfogadni,hogy nem csak nekik lehet igazuk,nem mindig az a jó,ahogy ők csinálják,és legfőképp,hogy attól még hogy ők így csinálják,az nem azt jelenti,hogy így kell mindenkinek.Ennyire egyszerű.Nem pont a példádra értem,ez általános érvényű,beszélgethetnénk villanyszerelésről,akkor is így lenne.
2010. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Mert félnek, hogy ők nehogy valamit rosszul csináljanak, és ezt a félelmet azzal vezetik le, hogy piszkálják azokat, akik nem félnek ennyire, és nem tartják be olyan szigorúan a szabályokat. Mármint nekem nem probléma, ha valaki napra pontosan betartja az egy évet, mert az ő dolga, ha így látja jónak, de sokan ezt azért követik ilyen mereven, mert egyáltalán nem bíznak saját magukban.

Én adtam már korábban is, nem ártott. A kettes, hármas tápszert nem fogadta el, az egyes meg kisebbeknek való, az nem volt neki elég, ezért inkább adtam higított, forralt tejet, azt nagyon szerette már elsőre, és semmi baja nem lett tőle. Mivel az egész családban senki nem allergiás (semmire) ezért nyugodt szívvel adtam kicsit korábban.

2010. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
Pusztán arról van szó, hogy sokan nem értik, hogy miért kell tehéntejet adni a babának, amikor kifejezetten a babáknak kifejlesztett tisztított, tápanyagban gazdagabb tápszert is adhatnak nekik ma már az anyukák. Persze az anyatejnél nincs jobb. Viszont ha nincs anyatej,akkor tápszer. Ha meg az sincs mert háború van, akkor megfelelően hígított tehéntej, de ha lehet abból is a jó minőségű valódi. Nem pedig a bolti híg, olajos cukros, vizes trutyi(az csak 1 éves kor felett).A villanyszerelésnél is jó ha megkérdezünk egy szakembert. Mert bár egy villanykörtét vagy pelenkát szinte bárki ki tud cserélni,megszakítócserénél, vagy táplálkozási tanácsnál jobb ha szakembert kérdezünk. Ilyen a villanyáramnál a villanyszerelő, babáknál pedig a védőnő és a gyerekorvos.S persze a megszakítót is ki lehet cserélni házilag, lehet, hogy nem is lesz baj, de ha mégis...
2010. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

"Gyártása során a tehéntej összetételét addig változtatják, amíg az nem hasonlít az anyatejre. Az egészségügyi hatóságok által meghatározott követelmények mellett a tápszernek vasat és vitaminokat kell tartalmaznia, elkészítésükhöz pedig forralt vízen kívül másra nem lehet szükség."

Talán ezért.

2010. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
33%

azért nekem a gyerekorvos barátnőm, mikor felhívtam zokogva a kórházból, hogy a kolleganője tápszert rendelt a babaámnak, mert nem tudott szopni, azt mondta azt NE, semmiképp ne egyezzek bele, hogy tápszert adjanak a babámnak.. És ő ott dolgozik azon az osztályon. És szerintem ő tudja mit és hogyan módosítanak.

Úgyhogy én a kérdezővel értek egyet. Nem értem mit tiltakozik az aki amúgy is tápszerez. Mondjuk nyilván a lelke mélyén azért ő is tudja nem ez lett volna a helyes és akkor legalább ebben próbál példát mutatni és próbál kompenzálni.

2010. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Igazából mindenki azzal táplálja a gyermekét, amivel jónak látja. Szerintem a kérdező is bizonytalan, különben nem érdekelné mások véleménye. Vagy csak provokálni akar.

Nekem soha nem volt elég anyatejem, ezért már az első héttől kapott a babám tápszert pótlásnak és eszembe sem jutott, hogy tehéntejet kéne adnom neki, mert az anyukám is és a nagymamám is allergiás a legtöbb tejtermékre.

Ráadásul 6 hetesen kiderült, hogy a kislányom is tehéntejfehérje allergiás, úgyhogy speciális tápszert kap és örülök, hogy létezik ilyen.

De ha nem lenne allergiás, akkor sem kapna tehéntejet egy éves kora előtt, mert veszélyesebbnek tartom, mint a tápszert.

2010. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
53%

Ja a megkövezésről, én például soha nem próbáltam meggyőzni senkit az én véleményemről, pedig én sem teszek mindent úgy, ahogy az megvan írva.

Az én babám szereti a tv-ben a meséket nézni és van bébikompunk is és még sorolhatnám...

Sajnos vannak fanatikusok, aki lelkének jobb, ha másokba belekötnek. Ezzel nem kell foglalkozni.

Utolsó voltam.

2010. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%
én sem próbálok megkövezni senkit,de nem is adtam 18 hónapnál előbb tehéntejet,hogy miért a válasz egyszerű,mert az én babám gyomra,bélrendszere nem bírta,kipróbáltam,de ártottam vele,igy inkább vártam,a tápszertől viszont semmi baja nem volt.igy nem érdekel ki mit mond,kinek a gyerekorvos barátja,anyja férje mondja hogy tápszert ne,én meg tejet nem.ennyi,az a te gyereked,ez meg az enyém.
2010. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szia!Én 1 éves korától adok kislányomnak tehéntejet.Születésétől fogva tápszeresek voltunk. Kb 1 hónaposan kijött rajta egy nagyon csúnya allergia.Kislányomnak még az arca is feldagadt és csupa pötty lett. Mondta a doki, hogy onnantól kezdve speciális tápszer, mert valószínű tejallergiás. Nagyon megszenvedtünk a tápikkal mire talált a doki olyat, ami valamennyire megfelelt és nem okozott gondot.1 évesen elküldtek minket gasztroenterológiára. Ott mondta a doki, hogy próbáljunk adni tehéntejet, hogy kijön-e az allergia. Nos azóta kap tehéntejet. Nyoma sincs semmiféle tejallergiának és teljesen rendbejött a gyomra.Ezek után kár lett volna tovább szenvedni tápszerrel.
2010. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!